0039281023, 2x1P 2 4.2mm Female pin 4.2mm 1 Straight Plugin Wire To Board / Wire To Wire Connector ROHS
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: 39281023
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Тип разъема Вилка на плату
| Информация о производителе | |
| Производитель | Molex |
| Бренд | Molex |
| Основные | |
| application: | Wire-to-Board, Power |
| automotive | No |
| body orientation | Straight |
| brand/series | Mini-Fit Jr.???/5566 Series |
| color | Natural |
| contact gender: | Pin(Male) |
| contact material | Brass |
| contact material: | Tin |
| contact plating | Tin |
| contact plating: | Tin |
| contact plating thickness | (0.889/0.5)um |
| current rating | 9.0A |
| current rating: | 9 A |
| Дата загрузки | 11.07.2023 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1200 |
| flammability rating | UL94V-0, UL94V-2 |
| flammability rating: | UL 94 V-2 |
| gender | HDR |
| housing material: | Nylon |
| insulation resistance (mohm) | 1000 |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| кол-во в упаковке | 1 |
| manufacturer: | Molex |
| mating cycle (cycles) | 30 |
| maximum contact resistance (mohm) | 10 |
| maximum current rating (a) | 9/Contact |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| maximum operating temperature (°c) | 105 |
| maximum voltage rating | 600V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | Through Hole |
| mounting angle: | Straight |
| mounting style: | Through Hole |
| mounting type | Through Hole |
| number of contacts | 2Power |
| number of positions: | 2 Position |
| number of rows | 2 |
| number of rows: | 2 Row |
| packaging | Bag |
| packaging: | Bulk |
| партномер | 8017611673 |
| part # aliases: | 39281023 5566-02A 0039281023 |
| part status | active |
| pitch | 4.2mm |
| pitch: | 4.2 mm |
| polarization type | Center Key |
| ppap | No |
| primary type | Wire to Board |
| product: | Headers |
| product category: | Headers & Wire Housings |
| product type: | Headers & Wire Housings |
| row spacing: | 4.2 mm |
| row spacing (mm) | 04.02.2023 |
| series | Mini-Fit Jr. |
| series: | 5566 |
| shrouded/unshrouded | Shrouded |
| subcategory: | Headers & Wire Housings |
| temperature, operating | -40 to+105 C |
| termination | Thru-Hole |
| termination method | Solder |
| termination post length: | 3.5 mm |
| termination style: | Solder Pin |
| tradename | Mini-Fit Jr(TM) |
| tradename: | Mini-Fit Jr. |
| type | Wire to Board |
| type: | Power |
| вес, г | 0.62 |
| voltage rating: | 600 V |
| Время загрузки | 1:39:50 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26


















