DF40C(2.0)-20DS-0.4V(51), 0.4mm 2 20 -35°C~+85°C BrIck noggIng Female 300mA SMD,P=0.4mm MezzanIne Connectors (Board to Board)
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: DF40C(2.0)-20DS-0.4V(51)
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Hirose FFC, FPC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Hirose Electric |
| Бренд | Hirose Electric |
| Основные | |
| body orientation | Straight |
| contact material | Phosphor Bronze |
| contact material: | Phosphor Bronze |
| contact plating | Gold Over Nickel |
| contact plating: | Gold |
| current rating: | 300 mA |
| current rating (max) | 0.3(A) |
| Дата загрузки | 09.04.2024 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 4000 |
| gender | RCP |
| housing color | Black |
| housing material: | Liquid Crystal Polymer(LCP) |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| manufacturer | Hirose Electric |
| manufacturer: | Hirose Electric |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -35 C |
| mounting angle: | Vertical |
| mounting style | Surface Mount |
| number of contacts | 20(POS) |
| number of positions | 20 Position |
| number of positions: | 20 Position |
| operating temp range | -35C to 85C |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| партномер | 8017637020 |
| part # aliases: | 684-4040-0-51 |
| pitch | 0.4 mm |
| pitch: | 0.4 mm |
| product: | Receptacles |
| product category | Board to Board и Mezzanine Connectors |
| product category: | Board to Board и Mezzanine Connectors |
| product depth (mm) | 3.38(mm) |
| product height (mm) | 1.95(mm) |
| product length (mm) | 6.6(mm) |
| product type | Board to Board и Mezzanine Connectors |
| product type: | Board to Board и Mezzanine Connectors |
| series | DF40 |
| series: | DF40 |
| subcategory | Board to Board и Mezzanine Connectors |
| subcategory: | Board to Board и Mezzanine Connectors |
| termination method | Solder |
| termination style | SMD/SMT |
| termination style: | Solder |
| type | Board to Board |
| вес, г | 1.51 |
| voltage rating: | 30 V |
| Время загрузки | 16:08:07 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












