| Информация о производителе | |
| Производитель | Hirose Electric |
| Бренд | Hirose Electric |
| Основные | |
| applications | - |
| connector type | Socket |
| contact finish - mating | Tin |
| contact finish thickness - mating | - |
| contact material | Copper Alloy |
| contact type | Non-Gendered |
| current rating (amps) | 1.5A |
| Дата загрузки | 22.03.2024 |
| fastening type | Detent Lock |
| features | Glow Wire Compliant, Solder Retention |
| ingress protection | - |
| insulation color | Black |
| insulation height | 0.069"(1.75mm) |
| insulation material | Polyamide(PA), Nylon, Halogen Free |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| количество контактов | 5контакт(-ов) |
| количество рядов | 1ряд(-ов) |
| линейка продукции | DF52 |
| manufacturer | Hirose Electric Co Ltd |
| material flammability rating | UL94 V-0 |
| материал контакта | Медный Сплав |
| монтаж разъема | Поверхностный Монтаж |
| mounting type | Surface Mount, Right Angle |
| number of positions | 5 |
| number of positions loaded | All |
| number of rows | 1 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| packaging | Cut Tape(CT) |
| партномер | 8010004629 |
| part status | active |
| покрытие контакта | Контакты с Покрытием из Олова |
| series | DF52 |
| шаг контактов | 0.8мм |
| style | Board to Cable/Wire |
| termination | Solder |
| тип оконцовки контакта | Поверхностный Монтаж |
| voltage rating | 100V |
| Время загрузки | 19:33:11 |