0522071033, Разъем: FFC (FPC), горизонтальный, PIN: 10, SMT, Easy-ON, 125В, 1А
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: 522071033
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Easy On 52207, 52271 and 52610 series ZIF (Zero Insertion Force) SMT mount FPC connectors with a 1.00 mm pitch and a space saving design making them ideal for use in tight packaging applications.
| Информация о производителе | |
| Производитель | Molex |
| Бренд | Molex |
| Основные | |
| actuator color | Brown |
| actuator material | Polyphenylene Sulfide(PPS) |
| automotive | No |
| body orientation | Right Angle |
| contact finish | Tin Bismuth |
| contact finish thickness | 39.4Вµin(1.00Вµm) |
| contact gender | SKT |
| contact location: | Top Contact |
| contact material | Phosphor Bronze |
| contact material: | Silver |
| contact plating | Silver |
| contact plating: | Tin Silver Bismuth |
| contact type | Top Contact |
| current rating | 1A |
| current rating: | 1 A |
| current rating (amps) | 1A |
| Дата загрузки | 29.03.2024 |
| dielectric material | Polyamide(PA), Nylon, Glass Filled |
| eccn (us) | ear99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| features | Solder Retention, Zero Insertion Force(ZIF) |
| ffc, fcb thickness | 0.30mm |
| flammability rating: | UL 94 V-0 |
| функциональное назначение | Разъем |
| gender | Female |
| height above board | 0.106"(2.70mm) |
| housing color | White |
| housing material: | Nylon |
| insulation resistance (mohm) | 100 |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| locking feature | Slide Lock |
| manufacturer | Molex |
| manufacturer: | Molex |
| material flammability rating | UL94 V-0 |
| mating cycles | 30 |
| mating cycle (cycles) | 30 |
| maximum contact resistance (mohm) | 20 |
| maximum current rating (a) | 1/Contact |
| maximum insertion force | Zero |
| maximum operating temperature | +85°C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum voltage rating | 125V |
| minimum operating temperature | -30°C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | surface mount |
| mounting angle: | Right Angle |
| mounting style: | Cable |
| mounting type | Surface Mount, Right Angle |
| number of contacts | 10 |
| number of positions | 10 |
| number of positions: | 10 Position |
| number of rows | 1 |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| packaging | Digi-ReelВ® |
| партномер | 8021539660 |
| part status | active |
| pitch | 1mm |
| pitch: | 1 mm |
| ppap | No |
| product: | Board Mount |
| product category: | FFC & FPC Connectors |
| product type: | FFC & FPC Connectors |
| series | 52207 |
| series: | 52207 |
| series number | 52207 |
| subcategory: | FFC & FPC Connectors |
| terminal pitch (mm) | 1 |
| termination | Solder |
| termination method | Solder |
| termination style: | SMD/SMT |
| termination type | ZIF Top Contact |
| tradename | Easy-On |
| type | FFC/FPC Connector |
| вес, г | 0.59 |
| voltage rating | 125 V |
| voltage rating: | 125 V |
| Время загрузки | 12:26:32 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















