- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементCONNECTOR HOUSING, 1POS, GREEN; Product Range:Powerpole PP75 Series; Gender:-; No. of Positions:1Positions; Pitch Spacing:-; For Use With:Anderson POWERPOLE Series 12-6AWG Contacts 41AH6206
| Информация о производителе | |
| Производитель | Anderson Power Products |
| Бренд | Anderson Power Products |
| Основные | |
| body orientation | Straight |
| color | Green |
| connector type | Non-Gendered |
| contact termination | Crimp |
| contact type | Non-Gendered |
| current rating: | 120 A |
| current rating (amps) | 120A |
| current rating (max) | 75(A) |
| Дата загрузки | 05.04.2024 |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 1000 |
| fastening type | Spring Retention |
| features | Stackable |
| flammability rating: | UL 94 V-0 |
| for use with: | Powerpole PP75 Wire & PCB Contacts |
| gender | RCP |
| housing color | Green |
| housing material: | Polycarbonate(PC) |
| htsus | 8538.90.6000 |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| manufacturer: | Anderson Power Products |
| material - insulation | Polycarbonate (PC) |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| minimum operating temperature: | -20 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting angle: | Right Angle |
| mounting style: | Panel |
| mounting type | Free Hanging (In-Line) |
| note | Contacts Not Included |
| number of contacts | 1(POS) |
| number of positions | 1 |
| number of rows | 1 |
| operating temperature | -20В°C ~ 105В°C |
| operating temp range | -20C to 105C |
| package | Bulk |
| packaging: | Bulk |
| партномер | 8002005319 |
| product: | Housings |
| product category: | Heavy Duty Power Connectors |
| product depth (mm) | 15.9(mm) |
| product height (mm) | 17(mm) |
| product length (mm) | 47.9(mm) |
| product type: | Heavy Duty Power Connectors |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | PowerpoleВ® -> |
| series: | PP75 |
| subcategory: | Power Connectors |
| termination style: | Crimp |
| tradename: | Powerpole |
| type | Housing |
| вес, г | 7.27 |
| voltage rating | 600V |
| voltage rating: | 600 V |
| Время загрузки | 20:27:08 |
| wire gauge | 6-16(AWG) |
| wire gauge max: | 6 AWG |
| wire gauge min: | 16 AWG |
| wire gauge range: | 16 AWG to 6 AWG |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












