- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементCONNECTOR HOUSING, PLUG, 3POS; Product Range:Mini-Fit Jr. 5559 Series; Gender:Plug; No. of Positions:3Ways; Pitch Spacing:4.2mm; For Use With:Molex Mini-Fit Jr. 5558, 30490 & Mini-Fit Plus 46012 Series Pin Contacts; SVHC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Molex |
| Бренд | Molex |
| Основные | |
| application: | Wire-to-Board, Wire-to-Wire, Power |
| body orientation | Straight |
| contact gender | - |
| contact gender: | Pin(Male) |
| contact material | - |
| contact plating | - |
| contact type | Pin |
| contact type: | Pin |
| current rating | 13 A |
| current rating: | 13 A |
| Дата загрузки | 04.04.2024 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 5000 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 5000 |
| flammability rating: | UL 94 V-2 |
| for use with | Mini-Fit Jr.Plug |
| gender | M |
| housing color | Natural |
| housing material | Polyamide(PA) |
| housing material: | Polyamide(PA) |
| hts | 8538.90.81.80 |
| категория | Кнопки, переключатели, разъемы, реле/Разъемы |
| manufacturer | Molex |
| manufacturer: | Molex |
| maximum current rating (a) | 13/Contact |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| maximum operating temperature (°c) | 105 |
| maximum voltage rating | 600VDC|600VAC |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | Panel Mount |
| mounting angle | - |
| mounting style | - |
| mounting style: | Panel Mount |
| mounting type | Panel Mount |
| number of contacts | 3 |
| number of positions | 3 Position |
| number of positions: | 3 Position |
| number of rows | 1 Row |
| number of rows: | 1 Row |
| packaging | Bulk |
| packaging: | Bulk |
| партномер | 8002005090 |
| part # aliases | 0039014032 5559-03P2 |
| part # aliases: | 39014032 5559-03P2 0039014032 |
| part status | active |
| pitch | 4.2 mm |
| pitch: | 4.2 mm |
| product | Wire Housings |
| product: | Wire Housings |
| product category | Headers Wire Housings |
| product category: | Headers & Wire Housings |
| product height (mm) | 23.04.2024 |
| product type: | Headers & Wire Housings |
| product weight (g) | 1.48 |
| rohs | Details |
| row spacing: | 4.2 mm |
| series | 5559 |
| series: | 5559 |
| subcategory: | Headers & Wire Housings |
| terminal pitch (mm) | 04.02.2024 |
| termination method | Crimp |
| termination style | - |
| termination style: | Crimp |
| tradename | Mini-Fit Jr. |
| tradename: | Mini-Fit Jr. |
| type | Plug Housing |
| type: | Plug Housing |
| unit weight | 0.052205 oz |
| вес, г | 1.457 |
| voltage rating | 600 V |
| voltage rating: | 600 V |
| Время загрузки | 12:51:37 |
| width | 7.4mm |
| wire gauge | 20-16 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















