| Дата загрузки | 20.02.2024 |
| Вес и габариты | |
| вес, г | 1 |
| Информация о производителе | |
| Производитель | ON Semiconductor*** |
| Бренд | ON Semiconductor*** |
| Основные | |
| aec qualified number | AEC-Q101 |
| automotive | Yes |
| collector- base voltage vcbo: | 50 V |
| collector-emitter saturation voltage: | 650 mV |
| collector- emitter voltage vceo max: | 45 V |
| configuration | Dual |
| configuration: | Dual |
| dc collector/base gain hfe min: | 220 at-2 mA, -5 V |
| dc current gain hfe max: | 475 at-2 mA, -5 V |
| eccn (us) | ear99 |
| emitter- base voltage vebo: | 5 V |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| gain bandwidth product ft: | 100 MHz |
| категория | Электронные компоненты/Транзисторы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | onsemi |
| maximum base emitter saturation voltage (v) | 0.9(Typ)@5mA@100mA|0.7(Typ)@0.5mA@10mA |
| maximum collector base voltage (v) | 50 |
| maximum collector cut-off current (na) | 15 |
| maximum collector-emitter saturation voltage (v) | 0.3@0.5mA@10mA|0.65@5mA@100mA |
| maximum collector emitter voltage | 30 V |
| maximum collector-emitter voltage (v) | 45 |
| maximum dc collector current | 100 mA |
| maximum dc collector current: | 100 mA |
| maximum dc collector current (a) | 0.1 |
| maximum emitter base voltage | 6 V |
| maximum emitter base voltage (v) | 5 |
| maximum operating temperature | +150 °C |
| maximum operating temperature: | +150 C |
| maximum operating temperature (°c) | 150 |
| maximum power dissipation | 380 mW |
| maximum power dissipation (mw) | 380 |
| maximum transition frequency (mhz) | 100(Min) |
| military | No |
| minimum dc current gain | 220@2mA@5V |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of elements per chip | 2 |
| operating junction temperature (°c) | -55 to 150 |
| package / case: | SOT-363-6 |
| package height | 0.9 |
| package length | 2 |
| package type | SOT-363 |
| package width | 1.25 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004067140 |
| part status | active |
| pcb changed | 6 |
| pd - power dissipation: | 380 mW |
| pin count | 6 |
| product category | Bipolar Small Signal |
| product category: | Bipolar Transistors-BJT |
| product type: | BJTs-Bipolar Transistors |
| qualification: | AEC-Q101 |
| series: | BC857BDW1 |
| standard package name | SOT |
| subcategory: | Transistors |
| supplier package | SOT-363 |
| supplier temperature grade | Automotive |
| technology: | Si |
| transistor configuration | Dual |
| transistor polarity: | PNP |
| transistor type | NPN/PNP |
| type | PNP |
| Время загрузки | 0:15:29 |