| Дата загрузки | 22.02.2024 |
| Вес и габариты | |
| вес, г | 0.112 |
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Бренд | DIODES INC. |
| Основные | |
| aec qualified number | AEC-Q101 |
| automotive | Yes |
| частота перехода ft | 300МГц |
| collector- base voltage vcbo | -160 V |
| collector- base voltage vcbo: | 160 V |
| collector-emitter saturation voltage | -500 mV |
| collector-emitter saturation voltage: | 500 mV |
| collector- emitter voltage vceo max | -150 V |
| collector- emitter voltage vceo max: | 150 V |
| configuration | Single Dual Collector |
| configuration: | Single |
| dc collector/base gain hfe min | 50 at-1 mA, -5 V |
| dc collector/base gain hfe min: | 50 at-1 mA, -5 V |
| dc усиление тока hfe | 50hFE |
| eccn (us) | ear99 |
| emitter- base voltage vebo | -5 V |
| emitter- base voltage vebo: | 6 V |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 2500 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gain bandwidth product ft | 300 MHz |
| gain bandwidth product ft: | 300 MHz |
| hts | 8541.21.00.95 |
| категория | Электронные компоненты/Транзисторы |
| количество выводов | 3вывод(-ов) |
| квалификация | - |
| lead shape | Gull-wing |
| линейка продукции | DZT Series |
| максимальная рабочая температура | 150°C |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum base emitter saturation voltage (v) | 1@5mA@50mA|1@1mA@10mA |
| maximum collector base voltage (v) | 160 |
| maximum collector-emitter saturation voltage (v) | 0.5@5mA@50mA|0.2@1mA@10mA |
| maximum collector-emitter voltage (v) | 150 |
| maximum dc collector current | -600 mA |
| maximum dc collector current: | 600 mA |
| maximum dc collector current (a) | 0.6 |
| maximum emitter base voltage (v) | 5 |
| maximum operating temperature | +150 C |
| maximum operating temperature: | +150 C |
| maximum operating temperature (°c) | 150 |
| maximum power dissipation (mw) | 1000 |
| maximum transition frequency (mhz) | 300 |
| military | No |
| minimum dc current gain | 50@50mA@5V|60@10mA@5V|50@1mA@5V |
| minimum operating temperature | -55 C |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| монтаж транзистора | Surface Mount |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of elements per chip | 1 |
| package / case | SOT-223-4 |
| package / case: | SOT-223-4 |
| package height | 01.06.2024 |
| package length | 06.05.2024 |
| package width | 03.05.2024 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8001121633 |
| part status | active |
| pcb changed | 3 |
| pd - power dissipation | 1000 mW |
| pd - power dissipation: | 1 W |
| pin count | 4 |
| полярность транзистора | PNP |
| power dissipation | 1Вт |
| product category | Bipolar Power |
| product category: | Bipolar Transistors-BJT |
| product type | BJTs-Bipolar Transistors |
| product type: | BJTs-Bipolar Transistors |
| series | DZT5401 |
| series: | DZT5401 |
| standard package name | SOT-223 |
| стиль корпуса транзистора | SOT-223 |
| subcategory | Transistors |
| subcategory: | Transistors |
| supplier package | SOT-223 |
| tab | Tab |
| technology: | Si |
| transistor polarity | PNP |
| transistor polarity: | PNP |
| type | PNP |
| Время загрузки | 22:29:15 |