- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Resistors\Through Hole Resistors150 Ohms В±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
| Информация о производителе | |
| Производитель | VISHAY INTERTECHNOLOGY INC. |
| Бренд | VISHAY INTERTECHNOLOGY INC. |
| Основные | |
| case style | Conformal Coated |
| composition | Metal Film |
| Дата загрузки | 11.04.2024 |
| diameter | 1.9 mm |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| fail safe fusible resistor | No |
| flame-proof support | NO |
| hts | 8533.21.00.90 |
| htsus | 8533.21.0090 |
| категория | Электронные компоненты/Резисторы |
| lead diameter | 0.45 mm |
| lead diameter (mm) | 0.45 |
| length | 4.1 mm |
| manufacturer | Vishay |
| maximum operating temperature | +155 C |
| maximum operating temperature (°c) | 155 |
| minimum operating temperature | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| moisture sensitivity level (msl) | 1(Unlimited) |
| номин.мощность,вт | 0.5W, 1/2W |
| номин.сопротивление | 150 Ohms |
| number of terminals | 2 |
| number of terminations | 2 |
| operating temperature range | -55 C to+155 C |
| package | Tape & Reel(TR)Cut Tape(CT) |
| package / case | Axial |
| package shape | Cylindrical |
| packaging | Reel |
| партномер | 8005785470 |
| part status | active |
| power rating | 500 mW(1/2 W) |
| product | Metal Film Resistors General Purpose |
| product category | Metal Film Resistors-Through Hole |
| product weight (g) | 0.102 |
| рабочая температура,с | -55В°C ~ 155В°C |
| reach status | REACH Unaffected |
| resistance | 150 Ohms |
| rohs | Details |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | SFR16S |
| size / dimension | 0.075"" Dia x 0.138"" L(1.90mm x 3.50mm) |
| supplier device package | Axial |
| technology | Metal Film |
| temperature coefficient | В±100ppm/В°C |
| temperature coefficient (ppm/°c) | ±100 |
| termination forming | Not Formed |
| termination style | Axial |
| точность,% | В±1% |
| tolerance | 1% |
| Тип | SFR16S-> |
| type | Standard Metal Film Leaded Resistors |
| unit weight | 0.003598 oz |
| вес, г | 1 |
| voltage rating | 200 V |
| Время загрузки | 7:56:53 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









