AC03000005600JAC00, Res Wirewound 560 Ohm 5% 3W 100ppm/°C to 180ppm/°C Cement AXL Ammo
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: AC03000005600JAC00
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Resistors\Fixed Resistors\Fixed Single-Through Hole ResistorRes Wirewound 560 Ohm 5% 3W 100ppm/°C to 180ppm/°C Cement AXL Ammo
| Информация о производителе | |
| Производитель | VISHAY INTERTECHNOLOGY INC. |
| Бренд | VISHAY INTERTECHNOLOGY INC. |
| Основные | |
| automotive | No |
| case style | Cement |
| Дата загрузки | 11.04.2024 |
| diameter: | 4.8 mm |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 500 |
| fail safe fusible resistor | No |
| flame-proof support | NO |
| категория | Электронные компоненты/Резисторы |
| lead diameter | 0.8 mm |
| lead diameter: | 0.8 mm |
| lead diameter (mm) | 0.8 |
| length | 13 mm |
| manufacturer | Vishay |
| manufacturer: | Vishay |
| maximum operating temperature | +275 C |
| maximum operating temperature: | +250 C |
| maximum operating temperature (°c) | 250 |
| minimum operating temperature | 0 C |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| монтаж | Through Hole |
| mounting style: | PCB Mount |
| номин.мощность,вт | 3 |
| номин.сопротивление | 560 |
| number of terminals | 2 |
| operating temperature range | 0 C to+275 C |
| operating temperature range: | 0 C to+275 C |
| package shape | Cylindrical |
| packaging | Ammo |
| packaging: | Ammo Pack |
| партномер | 8001211955 |
| part status | active |
| ppap | No |
| product | Power Resistors Wirewound Cement Filled Ceramic |
| product: | Power Resistors Wirewound Cement Filled Ceramic |
| product category | Wirewound Resistors-Through Hole |
| product category: | Wirewound Resistors-Through Hole |
| product type: | Wirewound Resistors |
| rohs | Details |
| series: | AC |
| ширина (диаметр) корпуса w(d),мм | 04.08.2024 |
| subcategory: | Resistors |
| technology | Wirewound |
| technology: | Wirewound |
| temperature coefficient | 100 PPM/C, 180 PPM/C |
| temperature coefficient: | 100 PPM/K to 180 PPM/K |
| temperature coefficient (ppm/°c) | 100 to 180 |
| termination forming | Not Formed |
| termination style | Axial |
| termination style: | Axial |
| точность,% | 5% |
| type | Cemented Wirewound Resistor |
| type: | Cemented Leaded Wirewound Resistor |
| unit weight | 0.026455 oz |
| вес, г | 0.75 |
| Время загрузки | 7:53:02 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












