- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOrange 1.6 x 0.8 x 0.8 mm 130° Water Clear 2 mcd 2.1 V LED Surface Mount
| Основные | |
| Производитель | Lite-on Electronics |
| Бренд | Lite-on Electronics |
| Информация о производителе | |
| color | Orange |
| Дата загрузки | 06.05.2024 |
| dominant wavelength (nm) | 602 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 4000 |
| forward current | 30(mA) |
| forward voltage | 2.6(V) |
| high brightness | No |
| high power | No |
| hts | 8541.40.20.00 |
| if - forward current | 20 mA |
| illumination color | Amber |
| intensity | 2mcd |
| категория | Оптоэлектроника/Светодиоды видимого спектра |
| lead shape | no lead |
| lead standoff | No |
| led material | GaAsP |
| length | 1.6 mm |
| lens appearance | Colorless Non Diffused |
| lens color/style | Water Clear |
| lens dimensions | 1.1 mm x 0.8 mm |
| lens shape | Rectangular |
| lens shape type | Rectangular |
| lens type | Transparent |
| luminous intensity | 2 mcd |
| manufacturer | Lite-On |
| maximum forward current | 30(mA) |
| maximum forward current (ma) | 30 |
| maximum forward voltage (v) | 02.06.2024 |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 100 |
| minimum operating temperature | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| mounting | surface mount |
| mounting orientation | Top Mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| number of elements | 1 |
| number of leds | 1 |
| operating temperature classification | Industrial |
| operating temp range | -55C to 85C |
| orientation | Top View |
| package / case | 0603(1608 metric) |
| package height | 0.8 |
| package length | 01.06.2024 |
| package type | Chip Led |
| package width | 0.8 |
| packaging | Reel |
| партномер | 8028889274 |
| part status | active |
| pcb changed | 2 |
| peak wavelength | 610 nm |
| peak wavelength (nm) | 610 |
| pin count | 2 |
| power dissipation | 100(W) |
| product category | Standard LEDs-SMD |
| product depth (mm) | 0.8(mm) |
| product height (mm) | 0.8(mm) |
| product length (mm) | 1.6(mm) |
| rad hardened | No |
| reverse voltage (v) | 5 |
| rohs | Details |
| standard package name | Chip LED |
| supplier color | Orange |
| supplier package | Chip LED |
| test current (ma) | 10 |
| type | Uni-Color |
| вес, г | 0.026 |
| vf - forward voltage | 2.1 V |
| viewing angle | 130 deg |
| viewing angle (°) | 130 |
| Время загрузки | 14:52:05 |
| wavelength | 602 nm |
| wavelength/color temperature | 602 nm |
| width | 0.8 mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26

