SI8600AB-B-ISR, Digital Isolators 2.5 kV 2-channel bi-directional isolator
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: SI8600AB-B-ISR
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Interface ICs\Digital IsolatorsDigital Isolator Open Drain 2-CH 1.7MHZ 8-Pin SOIC N T/R
| Основные | |
| Производитель | Skyworks Solutions |
| Бренд | Skyworks Solutions |
| Информация о производителе | |
| automotive | No |
| coupling type | Capacitive Coupling |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| development kit: | si86xxiso-kit |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| forward/reverse channels | 2/0 |
| isolation type: | Capacitive Coupling |
| isolation voltage: | 2500 Vrms |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| manufacturer: | Skyworks |
| maximum data rate | 1.7MHZ |
| maximum fall time (ns) | 4 |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum output current drive (ma) | 10 |
| maximum power dissipation (mw) | 220 |
| maximum propagation delay skew (ns) | 20 |
| maximum propagation delay time (tphl) (ns) | 20 |
| maximum propagation delay time (tplh) (ns) | 20 |
| maximum quiescent supply current (ma) | 7.6/6.5 |
| maximum rise time (ns) | 4 |
| maximum working insulation voltage | 630Vp |
| minimum common mode rejection (kv/us) | 35 |
| minimum isolation voltage (vrms) | 2500 |
| minimum operating supply voltage (v) | 3 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply current: | 5.4 mA |
| output type | Open Drain |
| package / case: | SOIC-Narrow-8 |
| партномер | 8005071833 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation: | 220 mW |
| pin count | 8 |
| polarity: | Bidirectional |
| ppap | No |
| product category: | Digital Isolators |
| product type: | Digital Isolators |
| propagation delay time: | 20 ns |
| protocol supported: | I2C |
| qualification: | AEC-Q100 |
| series: | Si8600AB |
| shutdown: | Shutdown |
| subcategory: | Interface ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 3 V |
| type | I2C |
| type: | I2C Isolator |
| вес, г | 0.19 |
| Время загрузки | 21:58:47 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26




