ISO7640FMDW, Digital Isolators 6kVpk Low Pwr Quad Ch,150Mbps Dig Iso
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ISO7640FMDW
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Interface ICs\Digital IsolatorsЦифровой изолятор CMOS 4-CH 150Mbps 16-Pin SOIC Tube
| Основные | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Бренд | Texas Instruments |
| Информация о производителе | |
| automotive | No |
| coupling type | Capacitive Coupling |
| data rate: | 150 Mb/s |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 80 |
| forward/reverse channels | 4/0 |
| isolation type: | Galvanic Isolation |
| isolation voltage | 4243 Vrms |
| isolation voltage: | 2500 Vrms |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum data rate | 150Mbps |
| maximum fall time (ns) | 1.3(Typ) |
| maximum input current | 10 μA |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature | +125°C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 399 |
| maximum propagation delay skew (ns) | 06.05.2024 |
| maximum propagation delay time (tphl) (ns) | 14 |
| maximum propagation delay time (tplh) (ns) | 14 |
| maximum rise time (ns) | 2(Typ) |
| maximum working insulation voltage | 1414Vp |
| minimum common mode rejection (kv/us) | 25 |
| minimum isolation voltage (vrms) | 4243 |
| minimum operating supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| minimum operating temperature | -40°C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 4 |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| number of pins | 16 |
| operating supply current: | 8.2 mA, 35 mA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 5 V |
| output type | CMOS |
| package / case: | SOIC-16 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004999734 |
| part status | active |
| pcb changed | 16 |
| pd - power dissipation: | 399 mW |
| pin count | 16 |
| polarity: | Unidirectional |
| ppap | No |
| product category: | Digital Isolators |
| product type: | Digital Isolators |
| propagation delay time: | 7 ns |
| rise time | 2.3ns |
| series: | ISO7640FM |
| standard package name | SO |
| subcategory: | Interface ICs |
| supplier package | SOIC |
| supply voltage - max: | 5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| type | General Purpose |
| type: | General Purpose |
| вес, г | 1.935 |
| Время загрузки | 21:54:00 |
| width | 7.6mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








