ADUM4224WARWZ, Galvanically Isolated Gate Drivers 5kV rms Isolated Precision Half-Bridge Driver, 4A Output for Automotive
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADUM4224WARWZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Power Management ICs\Gate DriversADI Isolation - Power Conversion
| Основные | |
| Производитель | Analog Devices |
| Бренд | Analog Devices |
| Информация о производителе | |
| automotive | Yes |
| bridge type | Half Bridge |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| driver type | High and Low Side|Isolated Gate Driver |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 47 |
| fall time: | 12 ns |
| high and low sides dependency | Independent |
| input logic compatibility | CMOS|3.3V|5V |
| isolation voltage: | 3 kVrms |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| latch-up proof | No |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum fall time (ns) | 12(Typ) |
| maximum operating frequency (khz) | 1000(Min) |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 2770 |
| maximum propagation delay time (ns) | 47(Typ) |
| maximum rise time (ns) | 12(Typ) |
| maximum supply current (ma) | 5.6(Typ) |
| minimum operating supply voltage (v) | 3 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of drivers | 2 |
| number of drivers: | 2 Driver |
| number of outputs | 2 |
| number of outputs: | 2 Output |
| operating supply current: | 1.4 mA |
| output current: | 4 A |
| package / case: | SOIC-16 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004601895 |
| part status | active |
| pcb changed | 16 |
| pd - power dissipation: | 1.64 W |
| peak output current (a) | 4 |
| pin count | 16 |
| ppap | Unknown |
| product: | Isolated Gate Drivers |
| product category: | Gate Drivers |
| product type: | Gate Drivers |
| qualification: | AEC-Q100 |
| rise time: | 12 ns |
| series: | ADUM4224 |
| special features | Under Voltage Lockout |
| standard package name | SO |
| subcategory: | PMIC-Power Management ICs |
| supplier package | SOIC W |
| supplier temperature grade | Automotive |
| supply voltage - max: | 18 V |
| supply voltage - min: | 3 V |
| technology: | Si |
| type | IGBT|MOSFET |
| type: | Half-Bridge |
| typical input high threshold voltage (v) | 2.1(Min) |
| typical input low threshold voltage (v) | 1.65(Max) |
| вес, г | 0.67 |
| Время загрузки | 21:52:00 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






