ADUM4190TRIZ, Isolation Amplifiers High Stability Isolated Error Amplifier
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADUM4190TRIZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Isolation AmplifiersAnalog Devices Isolation - All
| Основные | |
| Производитель | Analog Devices |
| Бренд | Analog Devices |
| Информация о производителе | |
| 3 db bandwidth | 400 kHz |
| 3 db bandwidth: | 400 kHz |
| amplifier type | Isolation |
| amplifier type: | Isolation |
| applications | Shunt Regulators, Linear Power Supplies, Inverters |
| base product number | ADUM4190 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio | 72 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 72 dB |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| eccn | EAR99 |
| factory pack quantity | 37 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 37 |
| gain v/v | 80 dB |
| gbp - gain bandwidth product | 10 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 10 MHz |
| htsus | 8542.39.0001 |
| ib - input bias current: | 10 nA |
| input voltage range - max | 30 V |
| input voltage range - max: | 30 V |
| isolation type | Galvanic |
| isolation type: | Galvanic |
| isolation voltage | 5 kV |
| isolation voltage: | 5 kVrms |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 3 (168 Hours) |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 2 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply current | 1.4 mA, 2.9 mA |
| operating supply current: | 1.4 mA, 2.9 mA |
| operating supply voltage | 3 V to 20 V |
| operating supply voltage: | 3 V to 20 V |
| package | Tube |
| package / case | 16-SOIC (0.295"", 7.50mm Width) |
| package / case: | SOIC-16 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004971490 |
| pd - power dissipation | 2.78 W |
| pd - power dissipation: | 2.78 W |
| product | Isolation Amplifiers |
| product: | Isolation Amplifiers |
| product category | Isolation Amplifiers |
| product category: | Isolation Amplifiers |
| product type: | Isolation Amplifiers |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs | Details |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | iCouplerВ® -> |
| series: | ADUM4190 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 16-SOIC-IC |
| supply voltage - max | 20 V |
| supply voltage - max: | 20 V |
| supply voltage - min | 3 V |
| supply voltage - min: | 3 V |
| type | Isolator, Error Amplifier |
| type: | Linear |
| вес, г | 0.67 |
| vos - input offset voltage: | 2.5 mV |
| Время загрузки | 21:56:49 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26

