ADUM1441ARQZ, Digital Isolators Micropower Quad-Channel Digital Isolator, Default High (3/1 Channel Directionality)
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADUM1441ARQZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Interface ICs\Digital IsolatorsAnalog Devices Isolation - All
| Основные | |
| Производитель | Analog Devices |
| Бренд | Analog Devices |
| Информация о производителе | |
| category | Isolators |
| channel type | Unidirectional |
| common mode transient immunity (min) | 25kV/µs |
| data rate | 2Mbps |
| data rate: | 2 Mb/s |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 98 |
| family | Digital Isolators |
| featured product | ADuM144x Low-Power Digital Isolators1st Quarter Select Products |
| inputs - side 1/side 2 | 03.01.2024 |
| isolated power | No |
| isolation type: | Magnetic Coupling |
| isolation voltage: | 2500 Vrms |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| mfg application notes | Electromagnetic Flow Meter SolutionsProgrammable Logic Controllers(PLCs)Solutions |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 4 |
| number of channels: | 4 Channel |
| online catalog | ADuM144x Series |
| operating supply current: | 552 uA, 672 uA |
| operating temperature | -40°C ~ 125°C |
| package / case | 16-SSOP(0.154", 3.90mm Width) |
| package / case: | QSOP-16 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004971304 |
| pd - power dissipation: | 1.64 W |
| polarity: | Bidirectional |
| product category: | Digital Isolators |
| product type: | Digital Isolators |
| propagation delay time: | 80 ns |
| propagation delay tplh / tphl (max) | 180ns, 180ns |
| pulse width distortion (max) | 8ns |
| rise / fall time (typ) | 2ns, 2ns |
| series | - |
| series: | ADUM1441 |
| standard package | 98 |
| subcategory: | Interface ICs |
| supplier device package | 16-QSOP |
| supply voltage - max: | 3.6 V |
| supply voltage - min: | 2.25 V |
| technology | Magnetic Coupling |
| type | General Purpose |
| type: | General Purpose |
| вес, г | 0.29 |
| video file | ADuM144x, The industry's lowest power digital isolators |
| voltage - isolation | 2500Vrms |
| voltage - supply | 2.25 V ~ 3.6 V |
| Время загрузки | 21:51:05 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26




