ADUM1410BRWZ, Digital Isolators Quad-Channel Digital Isolators
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADUM1410BRWZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Interface ICs\Digital IsolatorsAnalog Devices Isolation - All
| Основные | |
| Производитель | Analog Devices |
| Бренд | Analog Devices |
| Информация о производителе | |
| automotive | No |
| category | Isolators |
| channel type | Unidirectional |
| common mode transient immunity (min) | 25kV/µs |
| coupling type | Magnetic Coupling |
| data rate | 10Mbps |
| data rate: | 10 Mb/s |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 47 |
| family | Digital Isolators |
| forward/reverse channels | 4/0 |
| inputs - side 1/side 2 | 4/0 |
| isolated power | No |
| isolation type: | Magnetic Coupling |
| isolation voltage: | 3750 Vrms |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| количество выводов | 16вывод(-ов) |
| lead shape | Gull-wing |
| максимальная рабочая температура | 105°C |
| максимальное напряжение питания | 5.5В |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum data rate | 10Mbps |
| maximum fall time (ns) | 2.5(Typ) |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| maximum operating temperature (°c) | 105 |
| maximum propagation delay skew (ns) | 30 |
| maximum propagation delay time (tphl) (ns) | 50 |
| maximum propagation delay time (tplh) (ns) | 50 |
| maximum quiescent supply current (ma) | 0.73/0.53 |
| maximum rise time (ns) | 2.5(Typ) |
| maximum working insulation voltage | 560Vp |
| mfg application notes | Renewable Energy-Solar PV SolutionsEnergy-Protective Relay Platform for Pwr Distribution Syst |
| минимальная рабочая температура | -40°C |
| минимальное напряжение питания | 2.7В |
| minimum common mode rejection (kv/us) | 25 |
| minimum isolation voltage (vrms) | 3750 |
| minimum operating supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 4 |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| online catalog | ADuM1250, 51 Series |
| operating supply current: | 2.8 mA, 8.8 mA |
| operating supply voltage: | 5.5 V |
| operating temperature | -40°C ~ 105°C |
| other names | ADUM1410BRWZ-RLDKR |
| output type | CMOS |
| package / case | 16-SOIC(0.295", 7.50mm Width) |
| package / case: | SOIC-16 |
| packaging | Digi-Reel® |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004971277 |
| part status | active |
| pcb changed | 16 |
| pcn design/specification | Datasheet Update 18/Apr/2014Datasheet Update 15/May/2014 |
| pin count | 16 |
| polarity: | Unidirectional |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product category: | Digital Isolators |
| product type: | Digital Isolators |
| propagation delay time: | 30 ns |
| propagation delay tplh / tphl (max) | 50ns, 50ns |
| pulse width distortion (max) | 5ns |
| rise / fall time (typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| series | iCoupler® |
| series: | ADUM1410 |
| standard package | 1 |
| standard package name | SO |
| стиль корпуса интерфейса | WSOIC |
| subcategory: | Interface ICs |
| supplier device package | 16-SOIC |
| supplier package | SOIC W |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V |
| technology | Magnetic Coupling |
| type | General Purpose |
| type: | General Purpose |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| вес, г | 0.67 |
| video file | iCoupler Digital Isolators Meet Strict HEV/EV RequirementsezLINX™ iCoupler® Isolated Interface Development EnvironmentiCoupler® Digital Isolators in Motor Control Designs |
| voltage - isolation | 2500Vrms |
| voltage - supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Время загрузки | 21:51:13 |
| задержка распространения | 35нс |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








