ADUM1402ARWZ, Digital Isolators Quad-Channel Digital Isolator (2/2 Channel Directionality)
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: ADUM1402ARWZ
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Digital Isolator CMOS 4-CH 1Mbps 16-Pin SOIC W Tube
| Основные | |
| Производитель | Analog Devices |
| Бренд | Analog Devices |
| Информация о производителе | |
| automotive | No |
| category | Isolators |
| channel type | Unidirectional |
| common mode transient immunity (min) | 25kV/µs |
| coupling type | Magnetic Coupling |
| data rate | 1Mbps |
| Дата загрузки | 09.03.2024 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| family | Digital Isolators |
| forward/reverse channels | 02.02.2024 |
| inputs - side 1/side 2 | 02.02.2024 |
| isolated power | No |
| категория | Электронные компоненты/Оптопары и изоляторы |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum data rate | 1Mbps |
| maximum fall time (ns) | 2.5(Typ) |
| maximum operating supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| maximum operating temperature (°c) | 105 |
| maximum propagation delay skew (ns) | 50 |
| maximum propagation delay time (tphl) (ns) | 100 |
| maximum propagation delay time (tplh) (ns) | 100 |
| maximum quiescent supply current (ma) | 2.1/2.1 |
| maximum rise time (ns) | 2.5(Typ) |
| maximum working insulation voltage | 560Vp |
| mfg application notes | Pressure Transmitter SolutionsProgrammable Logic Controllers(PLCs)Solutions |
| minimum common mode rejection (kv/us) | 25 |
| minimum isolation voltage (vrms) | 2500 |
| minimum operating supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| mounting | surface mount |
| number of channels | 4 |
| number of channels per chip | 4 |
| online catalog | ADuM1400, 01, 02 Series |
| operating temperature | -40°C ~ 105°C |
| other names | ADUM1402ARWZ-RLCT |
| output type | CMOS |
| package / case | 16-SOIC(0.295", 7.50mm Width) |
| packaging | Tube |
| партномер | 8006198852 |
| part status | active |
| pcb changed | 16 |
| pcn design/specification | Datasheet Update 18/Apr/2014Datasheet Update 15/May/2014ADUM1400/01/02 Die Update 10/Oct/2014ADUM1400/01/02 Revision A 07/Nov/2014 |
| pin count | 16 |
| ppap | No |
| product training modules | Power Line Monitoring |
| propagation delay tplh / tphl (max) | 100ns, 100ns |
| pulse width distortion (max) | 40ns |
| rise / fall time (typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| series | iCoupler® |
| standard package | 1 |
| standard package name | SO |
| supplier device package | 16-SOIC |
| supplier package | SOIC W |
| technology | Magnetic Coupling |
| type | General Purpose |
| typical operating supply voltage (v) | 2.5|3.3|5 |
| вес, г | 1 |
| video file | iCoupler Digital Isolators Meet Strict HEV/EV RequirementsezLINX™ iCoupler® Isolated Interface Development EnvironmentiCoupler® Digital Isolators in Motor Control Designs |
| voltage - isolation | 2500Vrms |
| voltage - supply | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Время загрузки | 21:51:13 |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








