TLV271IW5-7, Операционный усилитель, 2МГц, 2,7-16В, Каналы 1, SOT25
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: TLV271IW5-7
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
CMOS Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-25
| Информация о производителе | |
| Производитель | DIODES INC. |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 2:37:13 |
| Бренд | DIODES INC. |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | CMOS |
| amplifier type: | Operational Amplifier |
| base product number | TLV271 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio | 69 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 69 dB |
| current - input bias | 1pA |
| current - output / channel | 8mA |
| current - supply | 550ВµA |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 25 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 3000 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 3000 |
| gain bandwidth product | 1.9MHz |
| gbp - gain bandwidth product | 1.9 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 1.9 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current | 1 nA |
| ib - input bias current: | 1 nA |
| input type | CMOS |
| input type: | CMOS |
| ios - input offset current | 1 nA |
| ios - input offset current: | 1 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | DIODES INCORPORATED |
| manufacturer: | Diodes Incorporated |
| maximum operating frequency | 10 kHz |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current | 625 uA |
| operating supply current: | 625 uA |
| operating supply voltage | 2.7 V to 16 V |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 16 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| output current per channel | 13 mA |
| output current per channel: | 13 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ® |
| package / case | SC-74A, SOT-753 |
| package / case: | SOT-25-5 |
| package type | SOT-25 |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| партномер | 8017543848 |
| pd - power dissipation | 220 mW |
| pd - power dissipation: | 220 mW |
| pin count | 5 |
| power supply type | Dual, Single |
| product | Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type | Op Amps-Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 80 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | TLV271 |
| series: | TLV271 |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 2V/Вµs |
| sr - slew rate | 2.2 V/us |
| sr - slew rate: | 2.2 V/us |
| subcategory | Amplifier ICs |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | SOT-25 |
| supply type | Single |
| supply type: | Single |
| supply voltage - max: | +/-8 V |
| supply voltage - min: | +/-1.35 V |
| typical dual supply voltage | ±5V |
| typical gain bandwidth product | 1.9MHz |
| typical input voltage noise density | 35nV/√Hz |
| typical single supply voltage | 2.7 → 16 V |
| typical slew rate | 2.2V/µs |
| typical voltage gain | 115 dB |
| вес, г | 0.05 |
| voltage - input offset | 500ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.7V ~ 16V, В±1.35V ~ 8V |
| vos - input offset voltage | 500 uV |
| vos - input offset voltage: | 500 uV |
| width | 1.7mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26


















