| Информация о производителе | |
| Производитель | ST MICROELECTRONICS |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 2:22:24 |
| Бренд | STMicroelectronics |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Low Power Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio | 70 dB |
| dual supply voltage | +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density | 42 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 1000 |
| gbp - gain bandwidth product | 1 MHz |
| height | 1.65 mm(Max) |
| ib - input bias current | 200 pA |
| input type | Rail-to-Rail |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| length | 8.75 mm(Max) |
| manufacturer | STMicroelectronics |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.0004@±15V |
| maximum input offset current (ua) | 0.0002@±15V |
| maximum input offset voltage (mv) | 15@±15V |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 70 |
| maximum power dissipation (mw) | 680 |
| maximum quiescent current (ma) | 1@±15V |
| minimum cmrr (db) | 70 |
| minimum cmrr range (db) | 70 to 71 |
| minimum dual supply voltage | +/-3 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±3 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | 0 |
| монтаж | SMD |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| напряжение питания | 6…36В DC |
| number of channels | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current | 200 uA |
| operating supply voltage | 6 V to 36 V, +/-3 V to+/-18 V |
| package / case | SO-14 |
| packaging | Tube |
| партномер | 8761257726 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pd - power dissipation | 680 mW |
| pin count | 14 |
| полоса передаваемых частот | 1МГц |
| power supply type | Dual |
| ppap | No |
| process technology | BiFET |
| product | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| psrr - power supply rejection ratio | 70 dB |
| rohs | Details |
| series | TL064 |
| shutdown | No Shutdown |
| shut down support | No |
| скорость нарастания напряжения | 3.5В/мкс |
| sr - slew rate | 3.5 V/us |
| standard package name | SO |
| supplier package | SOIC |
| supply type | Single, Dual |
| supply voltage - max | 36 V |
| supply voltage - min | 6 V |
| technology | BiFET |
| тип микросхемы | операционный усилитель |
| type | Low Power Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±5|±9|±12|±15 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 1 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 42@±15V |
| typical slew rate (v/us) | 3.5@±15V |
| typical voltage gain (db) | 75.56 |
| unit weight | 0.009143 oz |
| вес, г | 0.5 |
| voltage gain db | 75.56 dB |
| vos - input offset voltage | 15 mV |
| width | 4 mm(Max) |