THS4631D, High Speed Operational Amplifiers High Speed FET-Input Op Amp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: THS4631D
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\High Speed Operational AmplifiersGeneral Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:05:20 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| amplifier type: | Voltage Feedback |
| base product number | THS4631 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 95 dB |
| current - input bias | 50pA |
| current - output / channel | 98mA |
| current - supply | 11.5mA |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 7 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 75 |
| gain bandwidth product | 210MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 210 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 100 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating frequency | 325 MHz |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 2 (1 Year) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 11.5 mA |
| operating supply voltage: | 33 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| output current per channel: | 95 mA |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8005012145 |
| pd - power dissipation: | 1100 mW |
| pin count | 8 |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 85 dB |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | THS4631 |
| slew rate | 1000V/Вµs |
| sr - slew rate: | 1 kV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supply voltage - max: | 30 V |
| supply voltage - min: | 10 V |
| topology: | Voltage Feedback |
| typical gain bandwidth product | 210MHz |
| typical single supply voltage | 15 V |
| вес, г | 0.08 |
| voltage gain db: | 80 dB |
| voltage - input offset | 260ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 10V ~ 30V, В±5V ~ 15V |
| vos - input offset voltage: | 260 uV |
| -3db bandwidth | 325MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












