- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer AmpsДифференциальный усилитель 4-х контурный дифференциальный, Rail-to-Rail 38-TSSOP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:05:23 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Differential |
| automotive | No |
| base product number | THS4524 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 102 dB |
| current - input bias | 700nA |
| current - output / channel | 55mA |
| current - supply | 1.14mA (x4 Channels) |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 100 |
| features: | Shutdown |
| gain bandwidth product | 95MHz |
| gain v/v: | 0.99 V/V |
| gbp - gain bandwidth product: | 95 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 900 nA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.75 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±2.7 |
| maximum input bias current (ua) | 0.9@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00006@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 2@5V |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum single supply voltage (v) | 05.04.2024 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 80 to 85 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.5 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 80 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 2 (1 Year) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| number of circuits | 4 |
| operating supply current: | 1.14 mA |
| operating supply voltage: | 5 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C (TA) |
| output current per channel: | 55 mA |
| output type | Differential, Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 38-TFSOP (0.173"", 4.40mm Width) |
| package / case: | TSSOP-38 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8006059477 |
| part status | active |
| pcb changed | 38 |
| pin count | 38 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| product: | Differential Amplifiers |
| product category: | Differential Amplifiers |
| product type: | Differential Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 80 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | THS4524 |
| shut down support | No |
| slew rate | 600V/Вµs |
| sr - slew rate: | 490 V/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 38-TSSOP |
| supplier package | TSSOP |
| supplier temperature grade | Industrial |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.5 V |
| type | Low Power Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 95 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 4.6@5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.6@5V |
| typical output current (ma) | 100(Max) |
| typical settling time (ns) | 10 |
| typical slew rate (v/us) | 600@5V |
| typical voltage gain (db) | 119 |
| voltage gain db: | 119 dB |
| voltage - input offset | 240ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.5V ~ 5.5V, В±1.25V ~ 2.75V |
| vos - input offset voltage: | 2 mV |
| -3db bandwidth | 145MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














