OPA445ADDA, Operational Amplifiers - Op Amps Hi Vltg FET-Input Op Amp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: OPA445ADDA
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Operational Amplifiers - Op AmpsGeneral Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SO PowerPad
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:06:09 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| amplifier type: | High Voltage Amplifier |
| automotive | No |
| base product number | OPA445 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 95 dB |
| current - input bias | 10pA |
| current - output / channel | 15mA |
| current - supply | 4.2mA |
| dual supply voltage: | +/-40 V |
| eccn | EAR99 |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 15 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 75 |
| gain bandwidth product | 2MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 2 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 100 pA |
| in - input noise current density: | 0.006 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| manufacturer type | High Voltage Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-45 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±45 |
| maximum input bias current (ua) | 0.0001@±40V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00004@±40V |
| maximum input offset voltage (mv) | 5@±40V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 80 to 85 |
| minimum dual supply voltage: | +/-10 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±10 |
| minimum operating temperature: | -55 C |
| minimum operating temperature (°c) | -55 |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 2 (1 Year) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| number of circuits | 1 |
| operating supply current: | 4.2 mA |
| operating supply voltage: | +/-10 V to+/-45 V |
| operating temperature | -25В°C ~ 85В°C |
| output current per channel: | 15 mA |
| package | Tube |
| package / case | 8-PowerSOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SO PowerPAD |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8005003915 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual |
| ppap | No |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| rail to rail | No |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | OPA445 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| slew rate | 15V/Вµs |
| sr - slew rate: | 15 V/us |
| standard package name | SO |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SO PowerPad |
| supplier package | HSOIC EP |
| supply type: | Dual |
| supply voltage - max: | 90 V |
| supply voltage - min: | 20 V |
| type | High Voltage Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±40 |
| typical gain bandwidth product | 2MHz |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 2 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 15@±40V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.006@±40V |
| typical output current (ma) | 15(Min)@±40V |
| typical slew rate (v/us) | 15@±40V |
| typical voltage gain (db) | 110 |
| вес, г | 0.07 |
| voltage gain db: | 110 dB |
| voltage - input offset | 1.5mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 20V ~ 90V, В±10V ~ 45V |
| vos - input offset voltage: | 5 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














