| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:06:11 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Low Noise, Precision |
| amplifier type: | Low Noise Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 138 dB |
| диапазон напряжения питания | ±2.5В до±18В |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V |
| en - input voltage noise density: | 3 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 25 |
| gbp - gain bandwidth product: | 8 MHz |
| ib - input bias current: | 10 nA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.4 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество усилителей | 4 Усилителя |
| количество выводов | 14вывод(-ов) |
| максимальная рабочая температура | 85°C |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| минимальная рабочая температура | -40°C |
| minimum dual supply voltage: | +/-2.5 V |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Through Hole |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current: | 3.7 mA |
| operating supply voltage: | 5 V to 36 V, +/-2.5 V to+/-18 V |
| output current per channel: | 45 mA |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | PDIP-14 |
| package type | PDIP |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002041652 |
| pin count | 14 |
| полоса пропускания | 8МГц |
| power supply type | Dual |
| priced to clear | Yes |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 126.02 dB |
| rail to rail | No |
| series: | OPA4227 |
| shutdown: | No Shutdown |
| скорость нарастания | 2.3В/мкс |
| sr - slew rate: | 2.3 V/us |
| стиль корпуса усилителя | DIP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 5 V |
| technology: | Bipolar |
| typical dual supply voltage | ±12 V, ±15 V, ±3 V, ±5 V, ±9 V |
| typical gain bandwidth product | 8MHz |
| typical input voltage noise density | 3.5nV/√Hz |
| typical slew rate | 2.3V/µs |
| typical voltage gain | 160 dB |
| вес, г | 1 |
| voltage gain db: | 160 dB |
| vos - input offset voltage: | 200 uV |
| width | 6.35mm |