OPA4192IPW, OPA4192IPW , Op Amps, 10MHz, 36 V, 14-Pin TSSOP
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: OPA4192IPW
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifiers & Comparators\Op AmpsOP-AMP, QUAD, 10MHZ, 20V/US, TSSOP-14; No. of Amplifiers:4 Amplifier; Bandwidth:10MHz; Slew Rate:20V/µs; Supply Voltage Range:8V to 36V, ± 4V to ± 18V; Amplifier Case Style:TSSOP; No. of Pins:14Pins; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:125°C; Product Range:-; Automotive Qualification Standard:-; MSL:MSL 3 - 168 hours; SVHC:No SVHC (15-Jan-2019); No. of Amplifiers:4Amplifiers
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:06:11 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Precision Operational Amplifier |
| amplifier type: | Precision Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio | 100 dB to 120 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 120 dB |
| development kit | OPAMPEVM |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density | 5.5 nV/sqrt Hz |
| en - input voltage noise density: | 5.5 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 2000 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 90 |
| features: | EMI Hardened, High Cload Drive |
| gbp - gain bandwidth product | 10 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 10 MHz |
| ib - input bias current | 20 pA |
| ib - input bias current: | 5 pA |
| input type | Rail-to-Rail |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density | 1.5 fA/sqrt Hz |
| in - input noise current density: | 1.5 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current | 20 pA |
| ios - input offset current: | 2 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum input bias current (ua) | 0.00002@36V |
| maximum input offset current (ua) | 0.00002@36V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.04@36V |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum quiescent current (ma) | 4.8@36V |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| minimum cmrr (db) | 100 |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.25 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120(Typ) |
| minimum single supply voltage (v) | 04.05.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 4 Channel |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current | 1 mA |
| operating supply current: | 1 mA |
| output current per channel | 65 mA |
| output current per channel: | 65 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case | TSSOP-14 |
| package / case: | TSSOP-14 |
| package type | TSSOP |
| packaging | Reel |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8024552816 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| power supply type | Dual, Single |
| ppap | No |
| product | Precision Amplifiers |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| rohs | Details |
| series | OPA4192 |
| series: | OPA4192 |
| settling time | 1.4 us |
| settling time: | 1.4 us |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate | 20 V/us |
| sr - slew rate: | 20 V/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | TSSOP |
| supply voltage - max | 36 V |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min | 4.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| thd plus noise | 0.00008% |
| thd plus noise: | 0.00008% |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12|±15 |
| typical gain bandwidth product | 10MHz |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 10 |
| typical input bias current (ua) | 0.000005@36V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 32@36V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.0015@36V |
| typical output current (ma) | 65 |
| typical settling time (ns) | 2100 |
| typical single supply voltage | 36 V |
| typical slew rate (v/us) | 20@36V |
| typical voltage gain (db) | 140 |
| vcm - common mode voltage: | 4.4 V to 36.1 V |
| вес, г | 0.5 |
| voltage gain db | 120 dB |
| voltage gain db: | 134 dB |
| vos - input offset voltage | 5 uV |
| vos - input offset voltage: | 5 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












