- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент0.1 uV/C Drift, Quad, Low Noise, Rail-to-Rail, 36V Zero Drift Op Amp 14-SOIC -40 to 125
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:11 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Zero-Drift |
| amplifier type: | Rail to Rail Operational Amplifiers |
| base product number | OPA4180 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 114 dB |
| current - input bias | 250pA |
| current - output / channel | 18mA |
| current - supply | 450ВµA |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 10 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 50 |
| features: | EMI Hardened, Zero Drift |
| gain bandwidth product | 2MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 2 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 1.7 nA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 2 (1 Year) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of circuits | 4 |
| operating supply current: | 450 uA |
| operating supply voltage: | 4 V to 36 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| output current per channel: | 18 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 14-SOIC(0.154", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-14 |
| packaging | Digi-ReelВ® |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002947293 |
| part status | active |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 0.1 uV/V |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | Automotive, AEC-Q100, Zero-Drift -> |
| series: | OPA4180 |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 0.8 V/Вµs |
| sr - slew rate: | 800 mV/us |
| standard package | 1 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 14-SOIC |
| supply type: | Single |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 4 V |
| вес, г | 2.42 |
| voltage gain db: | 120 dB |
| voltage - input offset | 15ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 4 V ~ 36 V, В±2 V ~ 18 V |
| vos - input offset voltage: | 75 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









