OPA4131PJ
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Quad, 1-MHZ, 20-pA Bias Current, 530-µA power, FET operational amplifier ;
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:16:44 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Low Noise Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio | 70 dB to 80 dB |
| dual supply voltage | +/-15 V |
| en - input voltage noise density | 21 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 25 |
| gbp - gain bandwidth product | 4 MHz |
| height | 4.57 mm |
| ib - input bias current | 50 pA |
| in - input noise current density | 0.003 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 19.3 mm |
| manufacturer | Texas Instruments |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| maximum operating temperature | +85 C |
| minimum dual supply voltage | +/-4.5 V |
| minimum operating temperature | -40 C |
| mounting style | Through Hole |
| number of channels | 4 Channel |
| operating supply current | 1.5 mA |
| operating supply voltage | +/-4.5 V to+/-18 V |
| package / case | PDIP-14 |
| packaging | Tube |
| партномер | 8006005821 |
| product | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| rohs | Details |
| series | OPA4131 |
| shutdown | No Shutdown |
| sr - slew rate | 10 V/us |
| supply type | Dual |
| technology | JFET |
| unit weight | 0.032734 oz |
| vcm - common mode voltage | Negative Rail+3 V to Positive Rail-1 V |
| voltage gain db | 110 dB |
| vos - input offset voltage | 1 mV |
| width | 6.35 mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








