OPA3690ID, High Speed Operational Amplifiers Triple Wideband Voltage-Feedback
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: OPA3690ID
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\High Speed Operational AmplifiersУсилитель с обратной связью по напряжению 3-х контурный дифференциальный 16-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:16:12 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Voltage Feedback |
| amplifier type: | Voltage Feedback |
| base product number | OPA3690 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio | 60 dB to 65 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 65 dB |
| current - input bias | 5ВµA |
| current - output / channel | 190mA |
| current - supply | 16.5mA |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density | 5.6 nV/sqrt Hz |
| en - input voltage noise density: | 5.6 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 40 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 40 |
| features: | Shutdown |
| gain bandwidth product | 300MHz |
| gbp - gain bandwidth product | 250 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 300 MHz |
| height | 1.58 mm |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current | 11 uA |
| ib - input bias current: | 13 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 9.9 mm |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive | Yes |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 2 (1 Year) |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 3 Channel |
| number of channels: | 3 Channel |
| number of circuits | 3 |
| operating supply current | 5.5 mA |
| operating supply current: | 5.5 mA |
| operating supply voltage | 12 V |
| operating supply voltage: | 12 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| output current per channel: | 190 mA |
| output type | Differential |
| package | Tube |
| package / case | 16-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-Narrow-16 |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8005003739 |
| product | Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category | High Speed Operational Amplifiers |
| product category: | High Speed Operational Amplifiers |
| product type: | Op Amps-High Speed Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 72 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 72 dB |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs | Details |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series | OPA3690 |
| series: | OPA3690 |
| slew rate | 1800V/Вµs |
| sr - slew rate | 1.8 kV/us |
| sr - slew rate: | 1.8 kV/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 16-SOIC |
| supply voltage - max | 12 V |
| supply voltage - max: | 12 V |
| supply voltage - min: | 5 V |
| topology | Voltage Feedback |
| topology: | Voltage Feedback |
| unit weight | 0.023492 oz |
| вес, г | 0.67 |
| video file | OPA369 Op Amp |
| voltage gain db | 63 dB |
| voltage gain db: | 69 dB |
| voltage - input offset | 1mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 5V ~ 12V, В±2.5V ~ 6V |
| vos - input offset voltage | 4.5 mV |
| vos - input offset voltage: | 1 mV |
| width | 3.91 mm |
| -3db bandwidth | 500MHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









