| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:41:05 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Micropower Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 130 dB |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 65 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 250 |
| features: | EMI Hardened, Small Size, Zero Drift |
| gbp - gain bandwidth product: | 350 kHz |
| ib - input bias current: | 200 pA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| in - input noise current density: | 0.1 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | no lead |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| manufacturer type | Low Offset Voltage Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-2.75 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±2.75 |
| maximum input bias current (ua) | 0.0002 5.5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.0004 5.5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.01 5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 05.05.2024 |
| minimum cmrr (db) | 106 |
| minimum cmrr range (db) | 105 to 115 |
| minimum dual supply voltage: | +/-900 mV |
| minimum dual supply voltage (v) | ±0.9 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120(Typ) |
| minimum single supply voltage (v) | 01.08.2024 |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply current: | 17 uA |
| operating supply voltage: | 1.8 V to 5.5 V, +/-900 mV to+/-2.75 V |
| output current per channel: | 5 mA |
| output type | CMOS |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | SON-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8005003325 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 120 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| series: | OPA2333 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 160 mV/us |
| standard package name | SON |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | VSON EP |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 1.8 V |
| technology: | CMOS |
| type | Low Offset Voltage Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.35 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.1 5.5V |
| typical single supply voltage (v) | 3|5 |
| typical slew rate (v/us) | 0.16 5.5V |
| typical voltage gain (db) | 130 |
| vcm - common mode voltage: | Negative Rail-0.1 V to Positive Rail+0.1 V |
| вес, г | 0.02 |
| voltage gain db: | 130 dB |
| vos - input offset voltage: | 10 uV |