- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементПрецизионные усилители Dual, 14MHz, MUX-friendly, low-noise, zero-drift, RRO, CMOS precision operational amplifier 8-SOIC -40 to 125
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:24:11 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Zero-Drift |
| amplifier type: | Precision |
| base product number | OPA2189 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 168 dB |
| current - input bias | 70pA |
| current - output / channel | 65mA |
| current - supply | 1.3mA |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 5.2 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 150 |
| features: | EMI Hardened, High Cload Drive, Zero Drift |
| gain bandwidth product | 14MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 14 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 10 nA |
| in - input noise current density: | 165 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current: | 5 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer | Texas Instruments |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| manufacturer product page | http://www.ti.com/general/docs/suppproductinfo.tsp |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-2.25 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| moisture sensitivity level (msl) | 2 (1 Year) |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | 2 |
| operating supply current: | 1.3 mA |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C(TA) |
| output current per channel: | 65 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC(0.154", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC(D) |
| packaging | Cut Tape(CT) |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8002949777 |
| part status | active |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| series | - |
| series: | OPA2189 |
| shutdown: | No Shutdown |
| slew rate | 20V/Вµs |
| sr - slew rate: | 20 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supply voltage - max: | 36 V, +/-18 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V, +/-2.25 V |
| thd plus noise: | 0.00006% |
| typical gain bandwidth product | 14MHz |
| вес, г | 0.16 |
| voltage - input offset | 1.5ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 4.5V ~ 36V, В±2.25V ~ 18V |
| vos - input offset voltage: | 1.5 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












