- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOPA2180 0.1 uV/C DRIFT, Low Noise, Rail-to-Rail Output, 36V Zero-Drift Op Amp
| Информация о производителе | |
| Производитель | Texas Instruments |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:18:32 |
| Бренд | Texas Instruments |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Zero Drift |
| amplifier type: | Rail to Rail Operational Amplifiers |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 114 dB |
| en - input voltage noise density: | 10 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 75 |
| features: | EMI Hardened, Zero Drift |
| gbp - gain bandwidth product: | 2 MHz |
| ib - input bias current: | 1.7 nA |
| input type: | Rail-to-Rail |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer: | Texas Instruments |
| maximum input bias current - (ua) | 0.001@36V |
| maximum input offset current - (ua) | 0.002@36V |
| maximum input offset voltage - (mv) | 0.075@36V |
| maximum operating frequency | 2 MHz |
| maximum operating temperature | +105 °C |
| maximum operating temperature: | +105 C |
| military | No |
| minimum dual supply voltage: | +/-2 V |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitive: | Yes |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | Dual |
| operating supply current: | 450 uA |
| operating supply voltage: | 4 V to 36 V, +/-2 V to+/-18 V |
| operating temperature | -40℃~+105℃ |
| operating temperature - (??c) | -40~105 |
| output current per channel: | 18 mA |
| output type | - |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8009411439 |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual, Single |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | OPA2180 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 800 mV/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 36 V |
| supply voltage - min: | 4 V |
| typical dual supply voltage | ±2 →±18V |
| typical gain bandwidth product | 2MHz |
| typical gain bandwidth product - (mhz) | 2 |
| typical input voltage noise density | 10nV/√Hz |
| typical single supply voltage | 4 → 36 V |
| typical slew rate | 0.8V/µs |
| typical slew rate - (v/us) | 0.8@36V |
| typical voltage gain | 120 dB |
| вес, г | 1 |
| vos - input offset voltage: | 75 uV |
| width | 4mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














