OP727ARUZ-REEL, Precision Amplifiers DUAL PRECISION RAIL-RAIL OP AMP
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: OP727ARUZ-REEL
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:51 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 120 dB |
| диапазон напряжения питания | 3В до 30В, ±1.5В до±15В |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 15 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 700 kHz |
| ib - input bias current: | 10 nA |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 01.05.2024 |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество усилителей | 2 Усилителя |
| количество выводов | 8вывод(-ов) |
| lead shape | Gull-wing |
| максимальная рабочая температура | 85 C |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-15 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±15 |
| maximum input bias current (ua) | 0.011 5V-40C to 85C |
| maximum input offset current (ua) | 0.002 5V-40C to 85C |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.3 5V-40C to 85C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum single supply voltage (v) | 30 |
| maximum supply current (ma) | 0.58 5V |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| minimum cmrr (db) | 104 |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| operating supply current: | 580 uA |
| operating supply voltage: | 3 V, 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V |
| output current per channel: | 30 mA |
| output type | CMOS |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package / case: | TSSOP-8 |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004980488 |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| pin count | 8 |
| полоса пропускания | 700кГц |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | BiCMOS |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 120 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | OP727 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| скорость нарастания | 0.2В/мкс |
| sr - slew rate: | 200 mV/us |
| standard package name | SOP |
| стиль корпуса усилителя | TSSOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | TSSOP |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| supply voltage - max: | 30 V, +/-15 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| type: | Precision Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5|±9|±12 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.7 |
| typical high level output voltage (v) | 4.91 |
| typical input bias current (ua) | 0.0055 5V-40C to 85C |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 15 5V |
| typical low level output voltage (v) | 0.126 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.13 5V |
| typical output current (ma) | 10 5V |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15|18|24|28 |
| typical slew rate (v/us) | 0.2 5V |
| typical voltage gain (db) | 113.98 |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| вес, г | 0.16 |
| voltage gain db: | 113.98 dB |
| vos - input offset voltage: | 300 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















