- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Amplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:04:44 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose Amplifier |
| amplifier type: | General Purpose Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 95 dB |
| en - input voltage noise density | 15 nV/sqrt Hz |
| en - input voltage noise density: | 15 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 56 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 56 |
| gbp - gain bandwidth product | 4 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 4 MHz |
| height | 1.5 mm(Max) |
| ib - input bias current | 0.7 uA |
| ib - input bias current: | 700 nA |
| input voltage range | 4.5 → 33 V |
| in - input noise current density | 0.7 pA/sqrt Hz |
| in - input noise current density: | 0.7 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 8.75 mm(Max) |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum input voltage | 33 V |
| maximum operating frequency | 1 kHz |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum input voltage | 4.5 V |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 4 Channel |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| offset voltage | 2.5mV |
| operating supply current | 4.8 mA |
| operating supply current: | 4.8 mA |
| operating supply voltage | 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V |
| operating supply voltage: | 5 V, 9 V, 12 V, 15 V, 18 V, 24 V, 28 V |
| output current per channel: | 50 nA |
| output type | CMOS |
| package / case | SOIC-14 |
| package / case: | SOIC-14 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8006021633 |
| pin count | 14 |
| power supply type | Single |
| product | Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 75 dB |
| psrr - power supply rejection ratio: | 75 dB |
| rohs | Details |
| series | OP492 |
| series: | OP492 |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate | 3 V/us |
| sr - slew rate: | 3 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type | Single |
| supply type: | Single |
| supply voltage - max | 33 V |
| supply voltage - max: | 33 V |
| supply voltage - min | 4.5 V |
| supply voltage - min: | 4.5 V |
| technology | BiCMOS |
| technology: | BiCMOS |
| type | General Purpose Amplifier |
| type: | General Purpose Amplifier |
| typical gain bandwidth product | 4MHz |
| typical input voltage noise density | 15nV/√Hz |
| typical single supply voltage | 33(Maximum)V |
| typical slew rate | 3V/µs |
| typical voltage gain | 200 V/mV |
| voltage gain db | 106.02 dB |
| voltage gain db: | 106.02 dB |
| vos - input offset voltage | 1 mV |
| vos - input offset voltage: | 1 mV |
| width | 4 mm(Max) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26









