- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Linear ICs\Amplifiers - Op Amps, Buffer, InstrumentationЧетырехканальный маломощный усилитель операционного усилителя R-R O / P ± 6 В / 12 В, 14-контактная трубка SOIC N
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:41:57 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| automotive | No |
| bandwidth | 15 MHz |
| common mode rejection ratio | 110 dB |
| dual supply voltage | 5 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| gain bandwidth product | 15 MHz |
| input bias current | 260 nA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| maximum dual supply voltage (v) | ±6 |
| maximum input bias current (ua) | 0.6 5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.025 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.325 5V |
| maximum operating temperature | +125 °C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum single supply voltage (v) | 12 |
| maximum supply current (ma) | 2.8 5V |
| minimum cmrr (db) | 70 |
| minimum cmrr range (db) | 70 to 71 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±1.35 |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 120(Typ) |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels | 4 |
| number of channels per chip | 4 |
| number of circuits | 4 |
| number of elements | 4 |
| number of pins | 14 |
| operating supply current | 3.1 mA |
| output current per channel | 30 mA |
| package type | SOIC |
| packaging | Rail/Tube |
| партномер | 8012568735 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| power supply type | Dual|Single |
| ppap | No |
| process technology | BiCOM |
| quiescent current | 775 µA |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| settling time | 475 ns |
| shut down support | No |
| slew rate | 13 V/µs |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| type | Low Power Amplifier |
| typical dual supply voltage | ±3 V, ±5 V |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±5 |
| typical gain bandwidth product | 15MHz |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 15 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 9.5 5V |
| typical input voltage noise density | 9.5nV/√Hz |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.4 5V |
| typical settling time (ns) | 540 |
| typical single supply voltage | 3 → 9 V |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9 |
| typical slew rate | 10V/µs |
| typical slew rate (v/us) | 10 5V |
| typical voltage gain | 99 dB |
| typical voltage gain (db) | 98.89 |
| вес, г | 0.53 |
| width | 4mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















