- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементPrecision Low Noise, Low Input Bias Current Quad Operational Amplifier
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 21:56:28 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| cmrr - common mode rejection ratio | 125 dB |
| dual supply voltage | 2.5 V to 15 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density | 7.9 nV/sqrt Hz at+/-5 V |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 96 |
| gbp - gain bandwidth product | 1.3 MHz |
| height | 1 mm |
| hts | 8542.33.00.01 |
| ib - input bias current | 2 nA |
| input voltage range - max | 13.5 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| length | 5 mm |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum dual supply voltage | 15 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±15 |
| maximum input bias current (ua) | 0.002@±5V@-40C to 125C |
| maximum input offset current (ua) | 0.001@±5V@-40C to 125C |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.075@±5V |
| maximum operating temperature | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum supply current (ma) | 2@±5V |
| minimum cmrr (db) | 120 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum dual supply voltage | 2.5 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±2.5 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 118 |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| number of channels | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current | 400 uA |
| operating supply voltage | 2.5 V to 15 V |
| output current per channel | 10 mA |
| package / case | TSSOP-14 |
| package height | 1 |
| package length | 5 |
| package width | 04.04.2024 |
| packaging | Tube |
| партномер | 8009463133 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| power supply type | Dual |
| product | Precision Amplifiers |
| product category | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 120 dB |
| rohs | Details |
| series | OP4177 |
| shutdown | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate | 0.7 V/us |
| standard package name | SOP |
| supplier package | TSSOP |
| supply voltage - max | 15 V |
| supply voltage - min | 2.5 V |
| type | Precision |
| typical dual supply voltage (v) | ±3|±9|±12|±5 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 01.03.2024 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 7.9@±5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.2@±5V |
| typical output current (ma) | 10@±5V |
| typical slew rate (v/us) | 0.7@±5V |
| typical voltage gain (db) | 126.02 |
| вес, г | 0.115 |
| voltage gain db | 126.02 dB |
| vos - input offset voltage | 15 uV |
| width | 4.4 mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












