- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:18:10 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| base product number | OP293 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 116 dB |
| common mode rejection ratio | 100(dB) |
| current - input bias | 15nA |
| current - output / channel | 25mA |
| диапазон напряжения питания | 1.7V to±18V |
| dual supply voltage: | +/-0.85 V to+/-18 V |
| dual supply voltage (max) | ±18(V) |
| dual supply voltage (min) | ±1(V) |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 65 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 98 |
| gain bandwidth product | 35kHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 35 kHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 15 nA |
| input bias current | 15(nA) |
| input offset voltage | 0.1(mV) |
| input voltage range - max: | 13.5 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество усилителей | 2 Усилителя |
| количество выводов | 8вывод(-ов) |
| максимальная рабочая температура | 125 C |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of circuits | 1 |
| number of elements | 2 |
| operating supply current: | 30 uA |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output current per channel: | 25 mA |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC N |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8017243652 |
| pin count | 8 |
| полоса пропускания | 35кГц |
| power supply rejection ratio | 100(dB) |
| power supply requirement | Single/Dual |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 120 dB |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | No |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | OP293 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down feature | No |
| single supply voltage (max) | 36(V) |
| single supply voltage (min) | 2(V) |
| single supply voltage (typ) | 3/5/9/12/15/18/24/28(V) |
| скорость нарастания | 15В/мс |
| slew rate | 0.015V/Вµs |
| sr - slew rate: | 15 mV/us |
| стиль корпуса усилителя | NSOIC |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-SOIC |
| supply current | 0.029(TYP)@5V(mA) |
| supply voltage - max: | 36 V, +/-18 V |
| supply voltage - min: | 1.7 V, +/-1 V |
| type: | Precision |
| unity gain bandwidth product | 0.035 |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| voltage gain db: | 106.02 dB |
| voltage gain in db | 106.02(dB) |
| voltage - input offset | 100ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 1.7V ~ 36V, В±0.85V ~ 18V |
| vos - input offset voltage: | 100 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












