| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:25:59 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Low Power |
| amplifier type: | Low Power Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio | 70 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 70 dB |
| dual supply voltage | +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V |
| dual supply voltage: | +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V |
| en - input voltage noise density | 36 nV/sqrt Hz at+/-15 V |
| en - input voltage noise density: | 36 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity | 1000 |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 98 |
| gbp - gain bandwidth product | 4 MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 4 MHz |
| height | 1.5 mm(Max) |
| ib - input bias current | 100 pA |
| ib - input bias current: | 100 pA |
| in - input noise current density | 0.01 pA/sqrt Hz |
| in - input noise current density: | 0.01 pA/sqrt Hz |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| length | 5 mm(Max) |
| manufacturer | Analog Devices Inc. |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage | +/-18 V |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| minimum dual supply voltage | +/-4.5 V |
| minimum dual supply voltage: | +/-4.5 V |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels | 2 Channel |
| number of channels: | 2 Channel |
| operating supply current | 250 uA |
| operating supply current: | 250 uA |
| operating supply voltage | +/-18 V |
| operating supply voltage: | +/-18 V |
| output current per channel: | 50 pA |
| package / case | SOIC-8 |
| package / case: | SOIC-8 |
| packaging | Reel |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8004980415 |
| product | Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio | 316 uV/V |
| psrr - power supply rejection ratio: | 316 uV/V |
| rohs | Details |
| series | OP282 |
| series: | OP282 |
| shutdown | No Shutdown |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate | 9 V/us |
| sr - slew rate: | 9 V/us |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supply type | Dual |
| supply type: | Dual |
| supply voltage - max: | +/-18 V |
| supply voltage - min: | +/-4.5 V |
| technology | JFET |
| technology: | JFET |
| type | General Purpose Amplifier |
| type: | General Purpose Amplifier |
| вес, г | 0.11 |
| voltage gain db | 86.02 dB |
| voltage gain db: | 86.02 dB |
| vos - input offset voltage | 3 mV |
| vos - input offset voltage: | 3 mV |
| width | 4 mm(Max) |