OP27GSZ-REEL, Precision Amplifiers SO-8 WITH TAPE AND REEL
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: OP27GSZ-REEL
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Precision AmplifiersAmplifiers ADI SLP
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:26:00 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Precision |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 120 dB |
| диапазон рабочих температур | -40..+85 °С |
| dual supply voltage: | +/-5 V, +/-9 V, +/-12 V, +/-15 V, +/-18 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 3.8 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 8 MHz |
| ib - input bias current: | 15 nA |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 01.08.2024 |
| input voltage range - max: | -11 V to 11 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество | каналов-1 |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| manufacturer type | Low Noise Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-22 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±22 |
| maximum input bias current (ua) | 0.08±15V |
| maximum input offset current (ua) | 0.075±15V |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.1±15V |
| maximum operating temperature | +85 °C |
| maximum operating temperature: | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| minimum cmrr (db) | 100 |
| minimum cmrr range (db) | 95 to 105 |
| minimum dual supply voltage: | +/-4 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±4 |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 113.98(Typ) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| msl(уровень чувствительности к влажности) | 1 |
| напряжение питания | двуполярное±5;±9;±12;±15;±18(min±4; max±22)В |
| number of channels: | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current: | 4.67 mA |
| operating supply voltage: | +/-22 V |
| output current per channel: | 20 mA |
| package / case: | SOIC-8 |
| package type | SOIC |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004980410 |
| part status | NRND |
| pcb changed | 8 |
| pd - power dissipation: | 170 mW |
| pin count | 8 |
| power supply type | Dual |
| ppap | No |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 20 uV/V |
| rail to rail | No |
| series: | OP27 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| способ монтажа | поверхностный(SMT) |
| sr - slew rate: | 1.7 V/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supply voltage - max: | 22 V |
| supply voltage - min: | -22 V |
| транспортная упаковка: размер/кол-во | 60*50*37/2500 |
| Тип | Прецизионный операционный усилитель серии OP27 |
| type | Low Noise Amplifier |
| type: | Precision |
| typical dual supply voltage | ±22V |
| typical dual supply voltage (v) | ±15|±18|±5|±9|±12 |
| typical gain bandwidth product | 8MHz |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 8 |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 3.8±15V |
| typical input voltage noise density | 3.8nV/√Hz |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 1.7±15V |
| typical output resistance (ohm) | 70 |
| typical slew rate | 2.8V/µs |
| typical slew rate (v/us) | 2.8±15V |
| typical voltage gain | 124 dB |
| typical voltage gain (db) | 123.52 |
| упаковка | REEL, 2500 шт. |
| вес, г | 5 |
| voltage gain db: | 123.52 dB |
| vos - input offset voltage: | 100 uV |
| width | 4mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26


















