- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Электроэлемент; Amplifier Case Style:Tssop; No. Of Pins:8Pins; Operating Temperature Min:-40°C Rohs Compliant: Yes |Analog Devices OP262HRUZ
| Информация о производителе | |
| Производитель | Analog Devices |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 21:49:00 |
| Бренд | Analog Devices |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose |
| base product number | OP262 -> |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 110 dB |
| common mode rejection ratio | 70(dB) |
| current - input bias | 260nA |
| current - output / channel | 30mA |
| current - supply | 550ВµA (x2 Channels) |
| диапазон напряжения питания | 2.7В до 12В |
| dual supply voltage: | +/-3 V, +/-5 V |
| dual supply voltage (max) | ±6(V) |
| dual supply voltage (min) | ±1.35(V) |
| dual supply voltage (typ) | ±3/±5(V) |
| eccn | EAR99 |
| en - input voltage noise density: | 9.5 nV/sqrt Hz |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 96 |
| gain bandwidth product | 15MHz |
| gbp - gain bandwidth product: | 15 MHz |
| htsus | 8542.33.0001 |
| ib - input bias current: | 600 nA |
| input bias current | 600(nA) |
| input offset voltage | 1(mV) |
| input voltage range - max: | 4 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| количество усилителей | 2 Усилителя |
| количество выводов | 8вывод(-ов) |
| максимальная рабочая температура | 125 C |
| manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| maximum dual supply voltage: | +/-6 V |
| maximum input offset current | 0.025@5V |
| maximum operating temperature | +125 °C |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| минимальная рабочая температура | -40 C |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| number of circuits | 2 |
| number of elements | 2 |
| operating supply current: | 550 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 12 V |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| operating temperature classification | Automotive |
| operating temp range | -40C to 125C |
| output current per channel: | 30 mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package | Tube |
| package / case | 8-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width) |
| package / case: | TSSOP-8 |
| package type | TSSOP |
| packaging | Rail/Tube |
| packaging: | Tube |
| партномер | 8020498201 |
| pin count | 8 |
| полоса пропускания | 15МГц |
| power supply rejection ratio | 120(dB) |
| power supply requirement | Single/Dual |
| power supply type | Dual, Single |
| product: | Precision Amplifiers |
| product category: | Precision Amplifiers |
| product type: | Precision Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 110 dB |
| rad hardened | No |
| rail/rail i/o type | Rail to Rail Output |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| reach status | REACH Unaffected |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| series: | OP262 |
| settling time | 0.54(us) |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down feature | No |
| single supply voltage (max) | 12(V) |
| single supply voltage (min) | 2.7(V) |
| single supply voltage (typ) | 3/5/9(V) |
| скорость нарастания | 13В/мкс |
| slew rate | 10(V/us) |
| sr - slew rate: | 13 V/us |
| стиль корпуса усилителя | TSSOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier device package | 8-TSSOP |
| supply current | 1.4@5V(mA) |
| supply voltage - max: | 12 V, +/-6 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| technology | BiCOM |
| type | Low Power Amplifier |
| type: | Operational |
| typical dual supply voltage | ±3 V, ±5 V |
| typical gain bandwidth product | 15MHz |
| typical input voltage noise density | 9.5nV/√Hz |
| typical single supply voltage | 3 → 9 V |
| typical slew rate | 10V/µs |
| typical voltage gain | 99 dB |
| unity gain bandwidth product | 15 |
| unity gain bandwidth product (typ) | 15MHz |
| уровень чувствительности к влажности (msl) | MSL 1-Безлимитный |
| voltage gain db: | 98.89 dB |
| voltage gain in db | 98.89(dB) |
| voltage - input offset | 1mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.7V ~ 12V, В±1.35V ~ 6V |
| vos - input offset voltage: | 25 uV |
| width | 4.4mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














