- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Микросхемы / Усилители и компараторы / Операционные усилителиОперационный усилитель, 600 КГц
| Основные | |
| вес, г | 0.05 |
| type | PRECISION AMPLIFIER |
| pin count | 8 |
| packaging | Tape and Reel |
| automotive | No |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| ppap | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| eccn (us) | ear99 |
| maximum dual supply voltage (v) | ±18 |
| maximum power dissipation (mw) | 500 |
| minimum dual supply voltage (v) | ±3 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| power supply type | Dual |
| typical dual supply voltage (v) | ±9|±5|±12|±15 |
| process technology | Bipolar |
| Вес и габариты | |
| maximum quiescent current (ma) | 2±15V |
| number of channels per chip | 1 |
| minimum cmrr range (db) | >=115 |
| minimum cmrr (db) | 130 |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.025±15V |
| manufacturer type | Precision Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.002±15V |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.6 |
| maximum input offset current (ua) | 0.0015±15V |
| typical input bias current (ua) | 0.0012±15V |
| typical output resistance (ohm) | 60 |
| typical slew rate (v/us) | 0.3±15V |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 0.3 |
| typical voltage gain (db) | 141.58 |
| minimum psrr (db) | 115 |
| shut down support | No |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











