NE5517DR2G, Transconductance Amplifiers Transconductance Dual Commercial Temp
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: NE5517DR2G
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Semiconductors\Amplifier ICs\Transconductance Amplifiers
| Информация о производителе | |
| Производитель | ON Semiconductor*** |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 23:21:11 |
| Бренд | ON Semiconductor*** |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | Transconductance Amplifier |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 80 dB |
| dual supply voltage: | +/-2 V to+/-22 V |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 2 MHz |
| hts | 8542.33.00.01 |
| ib - input bias current: | 5 uA |
| input type: | Differential |
| input voltage range - max: | Positive Rail-3 V |
| ios - input offset current: | 0.6 uA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | onsemi |
| maximum dual supply voltage: | +/-22 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±22 |
| maximum input bias current (ua) | 5@±15V |
| maximum input offset voltage (mv) | 5@±15V |
| maximum input resistance (mohm) | 0.026(Typ)@±15V |
| maximum operating supply voltage (v) | 44|±22 |
| maximum operating temperature: | +70 C |
| maximum operating temperature (°c) | 70 |
| maximum power dissipation (mw) | 1125 |
| maximum single supply voltage (v) | 44 |
| maximum supply current (ma) | 4@±15V |
| maximum supply voltage range (v) | 30 to 50 |
| minimum cmrr (db) | 80 |
| minimum cmrr range (db) | 75 to 85 |
| minimum dual supply voltage: | +/-2 V |
| minimum operating temperature: | 0 C |
| minimum operating temperature (°c) | 0 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 2 Channel |
| number of channels per chip | 2 |
| number of elements per chip | 2 |
| operating supply current: | 2.6 mA |
| output current per channel: | 650 uA |
| output type: | Push Pull |
| package / case: | SOIC-16 |
| package height | 1.5(Max) |
| package length | 10(Max) |
| package width | 4(Max) |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8004652253 |
| part status | active |
| pcb changed | 16 |
| pd - power dissipation: | 1125 mW |
| pin count | 16 |
| power supply type | Single|Dual |
| product: | Transconductance Amplifiers |
| product category: | Transconductance Amplifiers |
| product type: | Transconductance Amplifiers |
| series: | NE5517 |
| shutdown: | No Shutdown |
| sr - slew rate: | 50 V/us |
| standard package name | SOP |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC |
| supply type: | Single, Dual |
| supply voltage - max: | 44 V |
| supply voltage - min: | 4 V |
| type | Transconductance Amplifier |
| typical output current (ma) | 0.5@±15V |
| vcm - common mode voltage: | 13.5 V |
| вес, г | 0.67 |
| vos - input offset voltage: | 5 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26












