- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ЭлектроэлементOP Amp Single GP R-R I/O ±5V/10V 5-Pin TSOP T/R - Tape and Reel (Alt: NCS7101SN1T1G)
| Информация о производителе | |
| Производитель | ON Semiconductor*** |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 0:31:47 |
| Бренд | ON Semiconductor*** |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | General Purpose Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio | 65 dB |
| dual supply voltage | +/-3 V |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density | 140 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity | 3000 |
| gbp - gain bandwidth product | 1 MHz |
| height | 1 mm(Max) |
| ib - input bias current | 1 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| length | 3 mm |
| manufacturer | ON Semiconductor |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum dual supply voltage | +/-5 V |
| maximum dual supply voltage (v) | ±5 |
| maximum input offset voltage (mv) | 7@±5V |
| maximum operating temperature | +85 C |
| maximum operating temperature (°c) | 85 |
| maximum power dissipation (mw) | 364 |
| maximum quiescent current (ma) | 1.4@±5V |
| maximum single supply voltage (v) | 10 |
| minimum cmrr (db) | 65 |
| minimum cmrr range (db) | 65 to 70 |
| minimum dual supply voltage | +/-0.9 V |
| minimum dual supply voltage (v) | ±0.9 |
| minimum operating temperature | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 65 |
| minimum single supply voltage (v) | 01.08.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style | SMD/SMT |
| number of channels | 1 Channel |
| number of channels per chip | 1 |
| operating supply current | 1.13 mA |
| operating supply voltage | 1.8 V to 10 V, +/-0.9 V to+/-5 V |
| output current per channel | 72 mA |
| output type | CMOS |
| package / case | SOT-23-5 |
| packaging | Cut Tape |
| партномер | 8002975014 |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| pd - power dissipation | 364 mW |
| pin count | 5 |
| power supply type | Single|Dual |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product | Operational Amplifiers |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| psrr - power supply rejection ratio | 65 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| rohs | Details |
| series | NCS7101 |
| shutdown | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate | 1.2 V/us |
| standard package name | SOP |
| supplier package | TSOP |
| supply type | Single, Dual |
| supply voltage - max | 10 V |
| supply voltage - min | 1.8 V |
| technology | CMOS |
| type | General Purpose Amplifier |
| typical dual supply voltage (v) | ±3 |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 1 |
| typical input bias current (ua) | 0.000001@10V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 140@±2.5V |
| typical output current (ma) | 72 |
| typical slew rate (v/us) | 1.2@±2.5V |
| typical voltage gain (db) | 93.98 |
| unit weight | 0.000222 oz |
| vcm - common mode voltage | Negative Rail to Positive Rail |
| вес, г | 0.7 |
| voltage gain db | 93.98 dB |
| vos - input offset voltage | 7 mV |
| width | 1.5 mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26














