| Информация о производителе | |
| Производитель | ON Semiconductor*** |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 1:06:47 |
| Бренд | ON Semiconductor*** |
| Вес и габариты | |
| amplifier type: | General Purpose Amplifier |
| automotive | No |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 145 dB |
| eccn (us) | ear99 |
| en - input voltage noise density: | 30 nV/sqrt Hz |
| eu rohs | compliant |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 2500 |
| gbp - gain bandwidth product: | 3 MHz |
| ib - input bias current: | 1.5 nA |
| in - input noise current density: | 90 fA/sqrt Hz |
| ios - input offset current: | 200 pA |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| lead shape | Gull-wing |
| manufacturer: | onsemi |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum dual supply voltage: | +/-18 V |
| maximum input bias current (ua) | 0.0002@5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.000075@5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 3@5V |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 200 |
| maximum quiescent current (ma) | 2.12@5V |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum dual supply voltage: | +/-1.35 V |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 114 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting style: | SMD/SMT |
| number of channels: | 4 Channel |
| number of channels per chip | 4 |
| operating supply current: | 465 uA |
| operating supply voltage: | 2.7 V to 36 V |
| output current per channel: | 65 mA |
| output type | CMOS |
| output type: | Rail-to-Rail |
| package/case: | SOIC-14 |
| партномер | 8005373720 |
| part status | active |
| pcb changed | 14 |
| pin count | 14 |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| product: | Operational Amplifiers |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| psrr - power supply rejection ratio: | 135 dB |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| series: | NCV20071 |
| shutdown: | No Shutdown |
| shut down support | No |
| sr - slew rate: | 2.4 V/us |
| standard package name | SO |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| supplier package | SOIC N |
| supply voltage - max: | 36 V, +/-18 V |
| supply voltage - min: | 2.7 V, +/-1.35 V |
| thd plus noise: | 0.001% |
| type | General Purpose Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 3 |
| typical input bias current (ua) | 0.000005@5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 30@5V |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.00025@5V |
| typical output current (ma) | 60@5V |
| typical settling time (ns) | 05.06.2024 |
| typical slew rate (v/us) | 2.7@5V |
| typical voltage gain (db) | 120 |
| вес, г | 0.34 |
| vos - input offset voltage: | 1.3 mV |