NCS20071SN2T1G, Операционный усилитель; 3,2МГц; Каналы: 1; TSOP5; IB: 1,5нА
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: NCS20071SN2T1G
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Op Amp Single GP R-R O/P 36V 5-Pin TSOP T/R
| Информация о производителе | |
| Производитель | ON Semiconductor*** |
| Основные | |
| Дата загрузки | 05.05.2024 |
| Время загрузки | 3:50:42 |
| Бренд | ON Semiconductor*** |
| Вес и габариты | |
| amplifier type | Operational Amplifier |
| automotive | No |
| automotive standard | AEC-Q100 |
| eccn (us) | ear99 |
| eu rohs | compliant |
| input offset current | 500pA |
| input voltage range | 2.7 → 36 V |
| категория | Электронные компоненты/Микросхемы |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.0002 5V |
| maximum input offset current (ua) | 0.000075 5V |
| maximum input offset voltage (mv) | 3.5 5V |
| maximum input voltage | 36 V |
| maximum operating frequency | 10 kHz |
| maximum operating temperature | +125 °C |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| maximum power dissipation (mw) | 200 |
| maximum quiescent current (ma) | 0.635 5V |
| maximum single supply voltage (v) | 36 |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum input voltage | 2.7 V |
| minimum operating temperature | -40 °C |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| minimum psrr (db) | 114 |
| minimum single supply voltage (v) | 02.07.2024 |
| mounting | surface mount |
| mounting type | Surface Mount |
| number of channels per chip | 1 |
| offset voltage | ±4.5mV |
| output current | ±100 mA |
| output type | CMOS |
| package type | TSOP |
| packaging | Tape and Reel |
| партномер | 8009909524 |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| pin count | 5 |
| power supply type | Single |
| ppap | No |
| process technology | CMOS |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| shut down support | No |
| standard package name | SOP |
| supplier package | TSOP |
| type | General Purpose Amplifier |
| typical gain bandwidth product | 3MHz |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 3 |
| typical input bias current (ua) | 0.000005 5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 30 5V |
| typical input voltage noise density | 30nV/√Hz |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.00025 5V |
| typical output current (ma) | 60 5V |
| typical settling time (ns) | 05.06.2024 |
| typical single supply voltage | 2.7 → 36 V |
| typical single supply voltage (v) | 3|5|9|12|15|18|24|28 |
| typical slew rate | 2.8V/µs |
| typical slew rate (v/us) | 2.7 5V |
| typical voltage gain | 118 dB |
| typical voltage gain (db) | 120 |
| вес, г | 0.033 |
| width | 1.65mm |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26
















