- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Integrated Circuits (ICs)\Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer AmpsУсилитель общего назначения 1 схема Rail-to-Rail 8-SOIC
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| series | mCal Technology -> |
| base product number | MCP651 -> |
| current - supply | 6mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| factory pack quantity: factory pack quantity: | 100 |
| manufacturer: | Microchip |
| maximum operating temperature: | +125 C |
| minimum operating temperature: | -40 C |
| mounting style: | SMD/SMT |
| product category: | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type: | Op Amps-Operational Amplifiers |
| product: | Operational Amplifiers |
| series: | MCP651 |
| subcategory: | Amplifier ICs |
| packaging: | Tube |
| Вес и габариты | |
| moisture sensitive: | Yes |
| operating supply current: | 6 mA |
| package/case: | SOIC-8 |
| pcn design/specification | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| pcn packaging | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| number of circuits | 1 |
| supply voltage - max: | 5.5 V |
| supply voltage - min: | 2.5 V |
| number of channels: | 1 Channel |
| operating supply voltage: | 2.5 V to 5.5 V |
| qualification: | AEC-Q100 |
| amplifier type | General Purpose |
| shutdown: | No Shutdown |
| current - input bias | 6pA |
| current - output / channel | 100mA |
| gain bandwidth product | 50MHz |
| slew rate | 30V/Вµs |
| voltage - input offset | 200ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.5V ~ 5.5V |
| pcn assembly/origin | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| supply type: | Single |
| ib - input bias current: | 6 pA |
| psrr - power supply rejection ratio: | 61 dB |
| gbp - gain bandwidth product: | 50 MHz |
| vos - input offset voltage: | 200 uV |
| cmrr - common mode rejection ratio: | 65 dB |
| amplifier type: | General Purpose Amplifier |
| en - input voltage noise density: | 7.5 nV/sqrt Hz |
| output current per channel: | 95 mA |
| sr - slew rate: | 30 V/us |
| voltage gain db: | 123 dB |
| in - input noise current density: | 0.004 pA/sqrt Hz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








