- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -40В°C ~ 125В°C (TA) |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| type | Nanopower Amplifier |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| package type | SOIC-8 |
| pin count | 8 |
| packaging | Tube |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 8 |
| standard package name | SOP |
| supplier package | SOIC N |
| base product number | MCP6442 -> |
| current - supply | 450nA (x2 Channels) |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Extended |
| power supply type | Single |
| output type | CMOS |
| maximum single supply voltage (v) | 6 |
| minimum single supply voltage (v) | 1.4 |
| typical single supply voltage (v) | 5|3 |
| hts | 8542.33.00.01 |
| package height | 1.25(Min) |
| package length | 4.9 |
| package width | 3.9 |
| process technology | CMOS |
| Вес и габариты | |
| typical single supply voltage | 6 V |
| pcn design/specification | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| pcn packaging | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| maximum operating frequency | 9 kHz |
| number of circuits | 2 |
| maximum quiescent current (ma) | 1.3@5V |
| number of channels per chip | 2 |
| amplifier type | CMOS |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| current - input bias | 1pA |
| current - output / channel | 22mA |
| gain bandwidth product | 9kHz |
| slew rate | 3V/ms |
| voltage - input offset | 4.5mV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 1.4V ~ 6V |
| pcn assembly/origin | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| typical output current (ma) | 30(Max) |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| maximum input offset voltage (mv) | 4.5@6V |
| manufacturer type | Nanopower Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 0.009 |
| maximum input offset current (ua) | 0.000001(Typ)@6V |
| typical input bias current (ua) | 0.000001@6V |
| typical slew rate (v/us) | 0.003@6V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 190@6V |
| typical voltage gain (db) | 110 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.0006@6V |
| minimum psrr (db) | 65 |
| shut down support | No |
| typical gain bandwidth product | 9kHz |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











