- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
ОУ Одиночный GP R-R I / O 5.5V Автомобильный 5-контактный SOT-23 T / R
| Основные | |
| package / case | SOT-23-5 |
| type | General Purpose Amplifier |
| minimum operating temperature | -40 C |
| pin count | 5 |
| factory pack quantity | 3000 |
| manufacturer | Microchip |
| maximum operating temperature | +125 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Cut Tape or Reel |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| product type | Op Amps-Operational Amplifiers |
| series | MCP6291 |
| subcategory | Amplifier ICs |
| automotive | Yes |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| ppap | Yes |
| standard package name | SOT |
| supplier package | SOT-23 |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Extended Industrial |
| power supply type | Single |
| output type | CMOS |
| maximum single supply voltage (v) | 6 |
| minimum single supply voltage (v) | 2.4 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5 |
| number of channels | 1 Channel |
| process technology | CMOS |
| Вес и габариты | |
| operating supply current | 1 mA |
| product | Operational Amplifiers |
| operating supply voltage | 2.4 V to 5.5 V |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - min | 2.4 V |
| technology | CMOS |
| number of channels per chip | 1 |
| amplifier type | General Purpose Amplifier |
| shutdown | No Shutdown |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| supply type | Single |
| typical output current (ma) | 30(Max) |
| minimum cmrr range (db) | 70 to 71 |
| minimum cmrr (db) | 70 |
| maximum input offset voltage (mv) | 3 5.5V |
| ib - input bias current | 1 pA |
| manufacturer type | General Purpose Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.000001 5.5V |
| gbp - gain bandwidth product | 10 MHz |
| sr - slew rate | 7 V/us |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 10 |
| psrr - power supply rejection ratio | 70 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 70 dB |
| maximum input offset current (ua) | 0.000001(Typ)5.5V |
| typical slew rate (v/us) | 7 5.5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 8.7 5.5V |
| typical voltage gain (db) | 110 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.003 5.5V |
| minimum psrr (db) | 70 |
| shut down support | No |
| en - input voltage noise density | 8.7 nV/sqrt Hz |
| voltage gain db | 110 dB |
| output current per channel | 25 mA |
| in - input noise current density | 0.003 pA/sqrt Hz |
| vos - input offset voltage | 3 mV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26











