MCP621ST-E/OT, Операционный усилитель, одиночный, 1 Усилитель, 20 МГц, 10 В/мкс, 2.2В до 5.5В, SOT-2
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MCP621ST-E/OT
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Одиночный усилитель с низким смещением напряжения R-R O / P 5.5V Автомобильный 5-контактный SOT-23 T / R
| Основные | |
| вес, г | 0.2 |
| package / case | SOT-23-5 |
| type | Low Offset Voltage Amplifier |
| minimum operating temperature | -40 C |
| pin count | 5 |
| factory pack quantity | 3000 |
| manufacturer | Microchip |
| maximum operating temperature | +125 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tape and Reel |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| series | MCP621 |
| unit weight | 0.001058 oz |
| automotive | Yes |
| eu rohs | compliant |
| lead shape | Gull-wing |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| ppap | Yes |
| standard package name | SOT-23 |
| supplier package | SOT-23 |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Extended |
| power supply type | Single |
| output type | CMOS |
| maximum single supply voltage (v) | 5.5 |
| minimum single supply voltage (v) | 2.5 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5 |
| number of channels | 1 Channel |
| process technology | CMOS |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 2.5 mA |
| product | Operational Amplifiers |
| operating supply voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - min | 2.5 V |
| maximum quiescent current (ma) | 7.2 5.5V |
| number of channels per chip | 1 |
| shutdown | No Shutdown |
| rail to rail | Rail to Rail Output |
| supply type | Single |
| typical output current (ma) | 150(Max) |
| minimum cmrr range (db) | 65 to 70 |
| minimum cmrr (db) | 65 |
| maximum input offset voltage (mv) | 0.2 5.5V |
| ib - input bias current | 5 nA |
| manufacturer type | Low Offset Voltage Amplifier |
| maximum input bias current (ua) | 0.005 5.5V 125C |
| gbp - gain bandwidth product | 20 MHz |
| sr - slew rate | 10 V/us |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 20 |
| cmrr - common mode rejection ratio | 65 dB |
| maximum input offset current (ua) | 0.00001(Typ)5.5V |
| typical input bias current (ua) | 0.000005 5.5V |
| typical slew rate (v/us) | 10 5.5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 13 5.5V |
| typical voltage gain (db) | 126 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.004 5.5V |
| minimum psrr (db) | 61 |
| shut down support | No |
| output current per channel | 70 mA |
| vcm - common mode voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| vos - input offset voltage | 200 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








