MCP6023-I/SN, Op Amp Single GP R-R I/O 5.5V Automotive 8-Pin SOIC N Tube
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MCP6023-I/SN

- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Усилитель общего назначения 1 схема Rail-to-Rail 8-SOIC
| Основные | |
| moisture sensitivity level (msl) | 1 (Unlimited) |
| mounting type | Surface Mount |
| operating temperature | -40В°C ~ 85В°C |
| package | Tube |
| package / case | 8-SOIC (0.154"", 3.90mm Width) |
| rohs status | ROHS3 Compliant |
| eccn | EAR99 |
| htsus | 8542.33.0001 |
| reach status | REACH Unaffected |
| supplier device package | 8-SOIC |
| length | 4.9 mm |
| minimum operating temperature | -40 C |
| width | 3.9 mm |
| factory pack quantity | 100 |
| manufacturer | Microchip |
| maximum operating temperature | +85 C |
| mounting style | SMD/SMT |
| packaging | Tube |
| product category | Operational Amplifiers-Op Amps |
| series | MCP6023 |
| unit weight | 0.019048 oz |
| base product number | MCP6023 -> |
| current - supply | 1mA |
| output type | Rail-to-Rail |
| height | 1.42 mm |
| number of channels | 1 Channel |
| Вес и габариты | |
| rohs | Details |
| operating supply current | 1 mA |
| product | Operational Amplifiers |
| pcn design/specification | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| pcn packaging | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| number of circuits | 1 |
| operating supply voltage | 2.5 V to 5.5 V |
| supply voltage - max | 5.5 V |
| supply voltage - min | 2.5 V |
| technology | CMOS |
| amplifier type | General Purpose |
| moisture sensitive | Yes |
| shutdown | No Shutdown |
| current - input bias | 1pA |
| current - output / channel | 30mA |
| gain bandwidth product | 10MHz |
| slew rate | 7V/Вµs |
| voltage - input offset | 500ВµV |
| voltage - supply, single/dual (в±) | 2.5V ~ 5.5V |
| pcn assembly/origin | http://www.microchip.com/mymicrochip/NotificationD |
| supply type | Single |
| ib - input bias current | 150 pA |
| gbp - gain bandwidth product | 10 MHz |
| sr - slew rate | 7 V/us |
| psrr - power supply rejection ratio | 74 dB |
| cmrr - common mode rejection ratio | 70 dB |
| en - input voltage noise density | 8.7 nV/sqrt Hz |
| voltage gain db | 110 dB |
| output current per channel | 22 mA |
| in - input noise current density | 0.003 pA/sqrt Hz |
| vos - input offset voltage | 500 uV |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26






