MCP6001T-E/LT, Op Amp Single Low Power Amplifier R-R I/O 6V Automotive 5-Pin SC-70 T/R
Оставить отзыв
В избранноеВ сравнение
Артикул: MCP6001T-E/LT
- Обзор
- Характеристики
- Отзывы (0)
- Реквизиты
Amplifiers\Amplifiers and Comparators\Operational Amplifiers (Op Amps)Op Amp Single Low Power Amplifier R-R I/O 6V Automotive 5-Pin SC-70 T/R
| Основные | |
| type | Low Power Amplifier |
| package type | SC-70 |
| pin count | 5 |
| packaging | Tape and Reel |
| automotive | Yes |
| eu rohs | compliant |
| maximum operating temperature (°c) | 125 |
| mounting | surface mount |
| part status | active |
| pcb changed | 5 |
| ppap | Yes |
| supplier package | SC-70 |
| eccn (us) | ear99 |
| minimum operating temperature (°c) | -40 |
| supplier temperature grade | Extended |
| power supply type | Single |
| output type | CMOS |
| maximum single supply voltage (v) | 6 |
| minimum single supply voltage (v) | 1.8 |
| typical single supply voltage (v) | 3|5 |
| process technology | CMOS |
| Вес и габариты | |
| maximum quiescent current (ma) | 0.17 5.5V |
| technology | CMOS |
| number of channels per chip | 1 |
| rail to rail | Rail to Rail Input/Output |
| slew rate | 0.6(V/us) |
| typical output current (ma) | 30(Max) |
| minimum cmrr range (db) | 60 to 65 |
| minimum cmrr (db) | 60 |
| maximum input offset voltage (mv) | 4.5 5.5V |
| manufacturer type | Low Power Amplifier |
| typical gain bandwidth product (mhz) | 1 |
| maximum input offset current (ua) | 0.000001(Typ)5.5V |
| typical input bias current (ua) | 0.000001 5.5V |
| typical slew rate (v/us) | 0.6 5.5V |
| typical input noise voltage density (nv/rthz) | 28 5.5V |
| input offset voltage drift (uv/°c) | 2(Typ) |
| typical voltage gain (db) | 112 |
| typical noninverting input current noise density (pa/rthz) | 0.0006 5.5V |
| minimum psrr (db) | 86(Typ) |
| shut down support | No |
| operating temp range | -40C to 125C |
| operating temperature classification | Automotive |
| rad hardened | No |
| dual supply voltage (max) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (min) | Not Required(V) |
| dual supply voltage (typ) | Not Required(V) |
| power supply requirement | Single |
| single supply voltage (max) | 6(V) |
| single supply voltage (min) | 1.8(V) |
| single supply voltage (typ) | 3/5(V) |
| number of elements | 1 |
| common mode rejection ratio | 60(dB) |
| input offset voltage | 4.5(mV) |
| maximum input offset current | 0.000001(TYP)5.5V |
| power supply rejection ratio | 86(dB) |
| shut down feature | No |
| unity gain bandwidth product | 1 |
| voltage gain in db | 112(dB) |
| input bias current | 0.001(nA) |
0.0
общая оценка
Всего 0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
0 отзывов
Отзывов нет
Компания ООО "Телеметрия"
- Название организации: ООО "ТЕЛЕМЕТРИЯ" Юридический адрес организации: Российская Федерация, 664043, Иркутская область, г. Иркутск, ул. Маршала Конева, дом 38 ИНН 7536172565 КПП 381201001 ОГРН 1187536004215 Расчетный счет 40702810010000426573 Банк АО «Тинькофф Банк» БИК банка 044525974 ИНН банка 7710140679 Корреспондентский счет банка 30101810145250000974 Юридический адрес банка 127287, г. Москва, ул. Хуторская 2-я, д. 38А, стр. 26








